Spikingschandaal in Kortrijk: vijf verdachten opgepakt na minstens 41 klachten

De uitbaters van De Geverfde Vogel en Patron zouden opgepakt zijn. © MD/Montage KW
Tim Vansteelandt
Tim Vansteelandt Adjunct-hoofdredacteur

Een nieuwe bom in de Kortrijkse uitgaansbuurt: in het onderzoek naar spiking zijn dinsdag vijf mensen opgepakt. Dat bevestigt het parket van West-Vlaanderen. Onder hen ook de uitbaters van de bekende cafés Patron en De Geverfde Vogel, schrijft Het Laatste Nieuws.

Nadat er in oktober al eens vier mannen werden opgepakt in het onderzoek naar spiking, is het gerecht dinsdag binnengevallen bij een aantal mensen uit de Kortrijkse horeca en het uitgaansmilieu. “Bij die huiszoekingen zijn vijf mannen opgepakt. Eén van hen mocht na verhoor beschikken. Twee verdachten die eveneens gisteren werden opgepakt, verschijnen vandaag voor de onderzoeksrechter. De twee arrestanten van vandaag worden verhoord door de recherche van PZ Vlas”, bevestigt het parket van West-Vlaanderen woensdagochtend.

Tijdens het onderzoek zouden sporen van ketamine aangetroffen zijn in de drankjes van meerdere vermeende slachtoffers. Mogelijk dienden enkele verdachten die drug toe met de bedoeling vrouwen aan te randen. Ketamine brengt gebruikers in een roes en de combinatie met alcohol kan dat effect nog versterken.

Licht uit

Sinds het spikingschandaal in oktober losbarstte, hebben zich al meer dan 41 vrouwen gemeld. Hun verhalen zijn zeer gelijklopend: ze genoten van een avondje uit in de Burgemeester Reynaertstraat, ook bekend als ‘t Straatje, maar plots ging het licht uit. Sommigen werden wakker in hun eigen bed, maar met andere kleren aan. Anderen werden wakker in een vreemd bed, zonder kleren aan. Allemaal hadden ze het gevoel dat ze aangerand of verkracht waren.

Relatie

Eén van de opgepakte verdachten is volgens de krant Het Laatste Nieuws de gewezen cafébaas van Patron. Over hem schreven we in december al dat hij voor de politie hoofdverdachte nummer één was in het spikingschandaal. Nu blijkt het over meer dan één cafébaas te gaan.

Opvallend: de uitbater van De Geverfde Vogel die nu ook opgepakt werd, reageerde toen in onze krant. “Wat hier gebeurd is, is degoutant. En al zeker als blijkt dat een oud-collega hier achter zit. Ik ben hier echt niet goed van.”

Vorige week maakte de man nog bekend dat hij na twee jaar afscheid neemt van zijn café. De reden? Zijn lief. “Mijn relatie is voor mij net iets belangrijker geworden, en daarom heb ik besloten afscheid te nemen van het nachtleven”, zei hij daarover…

Lees meer over de spiking schandalen in Kortrijk:

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Content