Krak van Oostkamp: “Mensen blijven zo’n feest als Pecsteen ’19 wel onthouden”

Dominiek Schrauwen in het kasteeldomein Pecsteen: "dat het gemeentebestuur en de verenigingen voor 200 procent zouden meewerken aan dit initiatief, dat wist ik zeker." © (foto GST)
Redactie KW

Dertig jaar na de vorige editie werden de kasteelfeesten door Dominiek Schrauwen en de Vrienden van het Live Lied nieuw leven ingeblazen. Zo’n 3.000 bezoekers kwamen naar Pecsteen ’19.

Voor Dominiek Schrauwen, die liever toch in een meer anonieme sfeer werkt aan een cultureel programma, is het een beetje verwonderlijk dat hij dit jaar de Krak van Oostkamp is geworden. “Er zijn heel veel kraks in Oostkamp. Toen men mij meldde dat ik genomineerd was, was ik wel verwonderd. Ik vermoedde dat het met Pecsteen ’19 te maken had.”

“Ik was geen vragende partij maar het is zonder meer leuk natuurlijk”, weet Dominiek te vertellen. “Ik heb bij het idee en uitwerken van Pecsteen ’19 niet aan een nominatie voor de Krak of een andere prijs gedacht maar dat het gemeentebestuur en de verenigingen van Ruddervoorde voor 200 procent zouden meewerken aan dit initiatief, dat wist ik zeker.”

Legendarische feesten

“We hadden eind de jaren 80 en begin de jaren 90 driemaal de kasteelfeesten georganiseerd en dit was voor de mensen die er toen bij waren legendarisch. De mensen waardeerden de organisatie en blijven zo’n feest wel onthouden. Het feit dat ik tot Krak van Oostkamp werd uitgeroepen, bewijst dit.”

“Je kan een comité hebben dat jou een titel schenkt maar waarbij het publiek niet achter de keuze staat”, vertelt Dominiek die in het verleden al de Gouden Merel en de Gouden Gerard in ontvangst mocht nemen. “Maar bij de Krakverkiezing heeft het publiek zelf gekozen. En dat geeft een goed gevoel.”

“We organiseerden met de Vrienden van het Live Lied in september van 2019 de kasteelfeesten Pecsteen ’19. Er waren zo’n 16 verenigingen met 120 medewerkers, 95 losse medewerkers, zo’n 150 muzikanten en dansers betrokken bij de organisatie en we mochten zo’n 3.000 bezoekers verwelkomen. Wellicht waren er wel wat mensen en bezoekers van de feesten die mij die titel gunden. Bij deze wil ik hen in elk geval heel hartelijk danken. Niet alleen voor hun eventuele stem maar ook voor hun medewerking en aanwezigheid.”

De Krak van Oostkamp 2019 stond ook aan de wieg van veel muzikale evenementen. Op de vraag wat hem het meest is bijgebleven, antwoordt hij: “Met Kazak waren 45 jaar geleden de optredens van Arno, Urbanus van Anus, Raymond van het Groenewoud en Ferre Grignard onvergetelijk, vooral omdat ik toen nog piepjong was. Ook de beginjaren van Toneelkring Eligius, 40 jaar geleden, waren uniek. We voerden De Wonderdoktoor 17 keer op, zelfs in de stadsschouwbrug van Brugge, Kortrijk en Tielt. Bij het Davidsfonds herinner ik mij vooral de zwoele Tropical parties met de live band Electric Ananas en de optredens van Guido Belcanto en Bram Vermeulen.”

heel veel medewerking

“De Kasteelfeesten in 1991 met de steekspelen door de Ridders van Horst waren heel bijzonder maar Pecsteen ’19 was over de hele lijn ook zeer geslaagd en zal me nog heel lang bijblijven”, weet Dominiek Schrauwen.

Al die evenementen zouden niet mogelijk geweest zijn zonder de medewerking van veel verenigingen en vrijwilligers. Idem wat het bedrijfsleven betreft voor sponsoring. Ik ben allen zeer dankbaar”, geeft Dominiek nog mee.

Privé

Dominiek Schrauwen (61) is getrouwd met Tine Crampe en woont in de Ter Luchtestraat in Ruddervoorde. Hij is vader en schoonvader van Lien en Pieter en van Ina en Frederick. Hij is opa van Victor, Arthur, Irene, Leon en Oscar.

Loopbaan

Hij studeerde af als bachelor bedrijfsbeheer en boekhouden en bachelor marketing aan de Hogeschool in Gent waarna hij in het familiebedrijf Tuinaanleg Schrauwen aan de slag ging. Drie jaar later werd hij zaakvoerder van het bedrijf.

Vrije tijd

Socio-culturele activiteiten organiseren en bijwonen, avontuurlijke reizen maken. Hij trekt graag de loopschoenen aan. Speelt piano en zingt eigen liedjes. Passie voor voetbal.

“Mijn vrouw vraagt soms of mijn hoofd ooit eens stilstaat”

Wat staat er dit jaar op het programma?

“Los van wat er in de loop van het jaar nog te gebeuren valt, organiseren wij met de Vrienden van het Live lied op 6 november en 6 december twee mooie, verrassende, culturele avonden.”

Wat zou je graag nog organiseren?

“Mijn overgrootvader Jan startte 130 jaar geleden, in 1890, op het huidig bedrijfsadres met een laurierkwekerij. Mijn vader Sylvain zaliger zou dit jaar 100 jaar geworden zijn. Ik zou daar deze zomer wel graag iets rond doen op ons terrein. Mijn vrouw Tine steunt me in alles door dik en dun maar ze vraagt soms of mijn hoofd ooit eens stil staat.”

Hoe belangrijk is muziek in je leven?

“Heel belangrijk! Ik was 17 jaar toen ik met Kazak, Johan Verminnen contracteerde voor een optreden in de Gilde. Het is in de volgende 45 jaar eigenlijk nooit meer gestopt. Bij Davidsfonds Nationaal kregen ze argwaan toen we 35 jaar geleden allerlei optredens organiseerden in plaats van een voordracht. Maar het bracht wel met zich mee dat de gemiddelde leeftijd van onze leden en het publiek met 25 jaar naar beneden ging.” (GST)

Lees de verhalen van alle Kraks van West-Vlaanderen op www.KW.be/krak2019

BIO

Dominiek Schrauwen

Privé

Dominiek Schrauwen (61) is getrouwd met Tine Crampe en woont in de Ter Luchtestraat in Ruddervoorde. Hij is vader en schoonvader van Lien en Pieter en van Ina en Frederick. Hij is opa van Victor, Arthur, Irene, Leon en Oscar.

Loopbaan

Hij studeerde af als bachelor bedrijfsbeheer en boekhouden en bachelor marketing aan de Hogeschool in Gent waarna hij in het familiebedrijf Tuinaanleg Schrauwen aan de slag ging. Drie jaar later werd hij zaakvoerder van het bedrijf.

Vrije tijd

Socio-culturele activiteiten organiseren en bijwonen, avontuurlijke reizen maken. Hij trekt graag de loopschoenen aan. Speelt piano en zingt eigen liedjes. Passie voor voetbal.

“Mijn vrouw vraagt soms of mijn hoofd ooit eens stilstaat”

Wat staat er dit jaar op het programma?

“Los van wat er in de loop van het jaar nog te gebeuren valt, organiseren wij met de Vrienden van het Live lied op 6 november en 6 december twee mooie, verrassende, culturele avonden.”

Wat zou je graag nog organiseren?

“Mijn overgrootvader Jan startte 130 jaar geleden, in 1890, op het huidig bedrijfsadres met een laurierkwekerij. Mijn vader Sylvain zaliger zou dit jaar 100 jaar geworden zijn. Ik zou daar deze zomer wel graag iets rond doen op ons terrein. Mijn vrouw Tine steunt me in alles door dik en dun maar ze vraagt soms of mijn hoofd ooit eens stil staat.”

Hoe belangrijk is muziek in je leven?

“Heel belangrijk! Ik was 17 jaar toen ik met Kazak, Johan Verminnen contracteerde voor een optreden in de Gilde. Het is in de volgende 45 jaar eigenlijk nooit meer gestopt. Bij Davidsfonds Nationaal kregen ze argwaan toen we 35 jaar geleden allerlei optredens organiseerden in plaats van een voordracht. Maar het bracht wel met zich mee dat de gemiddelde leeftijd van onze leden en het publiek met 25 jaar naar beneden ging.” (GST)

Lees de verhalen van alle Kraks van West-Vlaanderen op www.KW.be/krak2019

BIO

Dominiek Schrauwen

Privé

Dominiek Schrauwen (61) is getrouwd met Tine Crampe en woont in de Ter Luchtestraat in Ruddervoorde. Hij is vader en schoonvader van Lien en Pieter en van Ina en Frederick. Hij is opa van Victor, Arthur, Irene, Leon en Oscar.

Loopbaan

Hij studeerde af als bachelor bedrijfsbeheer en boekhouden en bachelor marketing aan de Hogeschool in Gent waarna hij in het familiebedrijf Tuinaanleg Schrauwen aan de slag ging. Drie jaar later werd hij zaakvoerder van het bedrijf.

Vrije tijd

Socio-culturele activiteiten organiseren en bijwonen, avontuurlijke reizen maken. Hij trekt graag de loopschoenen aan. Speelt piano en zingt eigen liedjes. Passie voor voetbal.

“Mijn vrouw vraagt soms of mijn hoofd ooit eens stilstaat”

Wat staat er dit jaar op het programma?

“Los van wat er in de loop van het jaar nog te gebeuren valt, organiseren wij met de Vrienden van het Live lied op 6 november en 6 december twee mooie, verrassende, culturele avonden.”

Wat zou je graag nog organiseren?

“Mijn overgrootvader Jan startte 130 jaar geleden, in 1890, op het huidig bedrijfsadres met een laurierkwekerij. Mijn vader Sylvain zaliger zou dit jaar 100 jaar geworden zijn. Ik zou daar deze zomer wel graag iets rond doen op ons terrein. Mijn vrouw Tine steunt me in alles door dik en dun maar ze vraagt soms of mijn hoofd ooit eens stil staat.”

Hoe belangrijk is muziek in je leven?

“Heel belangrijk! Ik was 17 jaar toen ik met Kazak, Johan Verminnen contracteerde voor een optreden in de Gilde. Het is in de volgende 45 jaar eigenlijk nooit meer gestopt. Bij Davidsfonds Nationaal kregen ze argwaan toen we 35 jaar geleden allerlei optredens organiseerden in plaats van een voordracht. Maar het bracht wel met zich mee dat de gemiddelde leeftijd van onze leden en het publiek met 25 jaar naar beneden ging.” (GST)

Lees de verhalen van alle Kraks van West-Vlaanderen op www.KW.be/krak2019

Zeg et ne keer

Waar heb je een fout gezien of heb je zelf een suggestie? Laat het ons dan weten.