Familie De Nolf doet overnamebod op Roularta Media Group

Xavier Bouckaert, ceo van Roularta Media Group. © JOKE COUVREUR
Philippe Verhaest

De familie De Nolf, oprichter van Roularta, lanceert een overnamebod op de Roeselaarse mediagroep. Dat meldt de FSMA, de Autoriteit voor Financiële Diensten en Markten. Zo zal het bedrijf na 27 jaar van de Brusselse beurs verdwijnen.

De familie De Nolf, die in 1954 Roularta Media Group boven de doopvont hield, heeft momenteel 72,3 procent van de aandelen in handen.

Nu biedt het 15,50 euro per aandeel. Op die manier is het van plan om het bedrijf van de beurs halen.

De biedprijs ligt een kwart hoger dan de laatste slotkoers van Roularta. Het bedrijf herbergt onder andere De Krant van West-Vlaanderen, Knack, KanaalZ en Libelle.

Het bod wordt gesteund door de West Investment Holding. Die heeft momenteel een belang van 3,75 procent in het bedrijf en zal haar aandelen verkopen.

Onderzoeksfase

De familie De Nolf wil de overnameplannen uitvoeren via haar investeringsvehikel Koinon. Het op tafel liggende voorstel waardeert Roularta op 215 miljoen euro.

11,57 procent heeft Roularta in eigen handen, 12,4 procent zit verspreid bij beleggers. Het bod slaat op dit laatste percentage.

Xavier Bouckaert, ceo van Roularta Media Group, bevestigt het overnamebod. “Nu zal de FSMA het bod onderzoeken, iets wat zes tot acht weken in beslag zal nemen”, zegt hij.

Sterk 2024 achter de rug

Vandaag werden ook de jaarresultaten van Roularta bekendgemaakt. Met een nettoresultaat van 6,1 miljoen euro heeft het er een mooi 2024 opzitten, klinkt het.

“We blikken tevreden terug”, aldus nog Bouckaert. “Dit is een bewijs dat we twee jaar geleden de juiste weg zijn ingeslagen. Onze digitale abonnementen blijven stijgen en vangen zo de lichte daling van het aantal printabonnementen op. Ook de integratie van Roularta Nederland is vlekkeloos verlopen.”

Xavier Bouckaert stelt dat Roularta Media Group gewapend is voor de toekomst. “Vorig jaar hebben we voor 15 miljoen euro aan investeringen gedaan. Ook dit jaar blijven we Roularta versterken.”

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Content