Is Chiromeisjes De Pretmakers Gits De Strafste Jeugdbeweging van West-Vlaanderen?

Elke week leven bijna 60.000 West-Vlaamse jongeren zich uit in de honderden jeugdbewegingen die onze provincie telt. Maar welke is nu eigenlijk de strafste van allemaal? De Krant van West-Vlaanderen zoekt het uit! Misschien is het wel Chiromeisjes De Pretmakers uit Gits?
De Krant van West-Vlaanderen gaat voor het eerst op zoek naar De Strafste Jeugdbeweging van West-Vlaanderen. Tussen 27 maart en 20 april kunnen onze lezers stemmen op hun favoriet. De 8 jeugdbewegingen met de meeste stemmen mogen het in mei tegen elkaar opnemen tijdens een live battle. Zij ontvangen bovendien allemaal een waardebon om uit te geven bij de supermarkt. Mooi meegenomen, want jeugdbewegingen kunnen elke cent gebruiken.
Chiromeisjes De Pretmakers uit Gits is één van de jeugdbewegingen die kans maken op de titel. Hier ontdek je alles over hen.
Officiële naam: Chiromeisjes De Pretmakers Gits
Opgericht in: 1964
Koepelorganisatie: Chirojeugd Vlaanderen
Website:www.chirogits.be
Uniform? “Een beige rok met een rode t- shirt en onze eigen donkerblauwe Chiro Gits- trui.”
Groepsleiding? “Silke Boerjan en Anaëlle Deman.”
Hoeveel leden en leiding? “Dit jaar hebben we 93 leden en 23 leidsters, daarmee zijn we met een mooie bende van 116 leden.”
Voor welke leeftijdsgroepen? “Voor meisjes van het eerste leerjaar tot en met het vijfde middelbaar, ingedeeld in volgende afdelingen zoals Sloebers, Speelclub, Kwiks, Tippers, Tiptiens en Aspi’s.”
Wanneer komen jullie samen? “Op zaterdagnamiddag van14 tot 17 uur.”
Van welk evenement kennen we jullie? “Vorig jaar organiseerden we voor ons zestigjarig bestaan een feestweekend. Dit bestond uit een spaghetti-avond met een quiz op vrijdag. Op zaterdag was er een kinderfuif en ’s avonds een oldiesnight. Afsluiten deden we op zondag met een sneukeltocht.”
Waarom zijn jullie de strafste jeugdbeweging van West-Vlaanderen? “Gits is een klein dorp maar toch telt onze Chiro een groot aantal leden. Het is een hechte bende die elkaar heel goed kent. Elke zaterdag staat een enthousiast team van leiding klaar om de leden een onvergetelijke namiddag te bezorgen.” (EVG)
Chiromeisjes De Pretmakers Gits is genomineerd voor De Strafste Jeugdbeweging van West-Vlaanderen.
KW gaat op zoek naar De Strafste Jeugdbeweging van West-Vlaanderen. Stem op jouw favoriet en wie weet lopen zij naar huis met €2.500 supermarktbudget!
Stemmen kan tot en met 20 april 2025. Op 3 mei nemen de acht afdelingen met de meeste stemmen het tegen elkaar op in een heuse battle om de titel ‘De Strafste Jeugdbeweging van West-Vlaanderen’.
De Strafste Jeugdbeweging
Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier