Michaël Vannieuwenhuyze (Team Harelbeke), de burgemeester van Harelbeke, krijgt na zijn uitdaging aan de Harelbeekse renners die de E3 Saxo Classic reden de rekening gepresenteerd. Arjen Livyns was de eerste Harelbeekse renner aan de meet en heeft een sportieve uitdaging klaar voor de burgemeester: “Loop de gemeentegrenzen van Harelbeke af.” De burgemeester neemt sportief de handdoek op. “Het wordt pittig, maar ik begin alvast weer meer te trainen”, lacht hij.
De Nederlander Mathieu van der Poel won vrijdag weinig verrassend de wielerklassieker E3 Saxo Classic. Arjen Livyns werd 23ste plek en meteen ook de eerste inwoner van Harelbeke in de uitslag voor Vito Braet (31ste). Yves Lampaert en Gerben Thijssen kwamen uiteindelijk niet in actie. Burgemeester Michaël Vannieuwenhuyze had eerder een wedstrijd in de wedstrijd gelanceerd. Wie de eerste Harelbekenaar in de uitslag was, mocht een uitdaging bedenken voor de burgemeester.
Supporteren
“Dat klopt”, vertelt de burgemeester. “Ik deed meteen ook een oproep tot de inwoners om volop te supporteren voor onze Harelbeekse renners. En dat werkte, want Arjen en Vito zeiden achteraf dat ze toch meer hun naam hoorden roepen tijdens de wedstrijd. ‘Winnaar’ Arjen kreeg nog een ‘Oarelbeke Weireldkoarte’, waarmee hij voor 100 euro kan winkelen in de stad, en bloemen.”

“Wat hij als tegenprestatie bedacht? Wel, ik hoorde aanvankelijk waaien dat hij me wou laten koprollen van Harelbeke naar de kust, maar gelukkig heeft hij zich bedacht. Ik zal mijn loopschoenen aan moeten trekken, want ik zal de gemeentegrens van Groot-Harelbeke moeten afhaspelen. Da’s toch snel goed voor minstens 32 kilometer”, weet Vannieuwenhuyze.
Goed doel
De burgemeester is een geoefend loper en werkte in het verleden al triatlons en marathons af, zelf vorig jaar nog. “Dat klopt, maar sinds ik burgemeester ben, heb ik minder tijd en loop ik toch minder dan vroeger. Ik zal de trainingsarbeid moeten opschroeven. Samen met Arjen ga ik op zoek naar een datum. Het is de bedoeling er dan ook een goed doel aan te koppelen”, besluit de burgemeester.
