In ‘De Living’ van Barbara Vande Walle (48) en Filip Romanus (52) heb je het gevoel dat je thuiskomt, en dat is precies hun bedoeling. Zowel in hun grensoverschrijdende gerechten als in de inrichting van hun interieur delen ze met hun klanten hun passie voor reizen, voor nostalgische en vintage spullen.
“Het was nu of nooit”, vertellen Barbara en Filip. “Het spookte al jaren door ons hoofd om een eigen horecazaak te starten, en toen dit pand leeg kwam te staan tijdens de coronapandemie, hakten we de knoop door. Toch pakken Barbara en Filip het voorzichtig aan en houden ze nog vast aan hun huidige job. Filip is al 37 jaar actief in de luchtvaart en werkt momenteel in de Oostendse luchthaven op ‘Operaties’. Barbara werkte ook in de luchtvaart, tot 2002. “Als zweefteef”, lacht ze. Airhostess dus. “Daarna was ik 15 jaar actief in de kledingzaak van mijn mama in Koksijde, en dan ben ik overgestapt naar de zorgsector. Een fantastische job, bij kinderen met een beperking in De Rozenkrans in Oostduinkerke! Ik ben blij dat ik met onze nieuwe zaak ook kansen kan creëren om die mensen te helpen integreren in onze dagelijkse maatschappij: we hebben Ryan Mortier uit De Rozenkrans in dienst genomen, en we merken dat hij dat heel graag en goed doet!”
Barbara is de ‘taartenbakker’ in De Living. Aan inspiratie heeft ze geen gebrek, en met de ingrediënten die het seizoen biedt, tovert ze originele zoete verleidingen uit haar mouw, zoals semolinataart met pistachenoten en rozenwater of een kleurrijke taart vol zomers fruit. Met gember, mirabellen uit de tuin van haar grootouders, hibiscus, matcha… maakt ze eigen limonades. Ook het ijs wordt vers gedraaid. En Barbara en Filip nemen je graag mee op reis met hun Thaise noedels, chili, ragù alla bolognese, Indische kip, warme wraps… Maar ze charmeren hun klanten ook met dagverse soep, streekgerechten zoals gehaktballen ‘Bachten de kupe’ met bruin bier. Het brein achter de speciale bieren op de kaart is Filip, die zythololoog/bierkenner is en zijn eigen microbrouwerij Reflux Brewers heeft.
Ook Barbara heeft nog extra talenten: “Ik heb ooit voor etalagiste gestudeerd en dat komt hier van pas. We smukken de zaak en ons tuinterras op met vintage spullen die we opsnorren tijdens onze reizen en citytrips, met nostalgische dingen van mijn grootouders en wisselende kunstobjecten. En een vleugje wereldmuziek maakt de sfeer compleet.” (MVO)
De Living, Ooststraat 9, Veurne www.delivingveurne.be open woensdag en donderdag van 9 tot 18 uur – vrijdag van 9 tot 21 uur – zaterdag van 10 tot 21 uur.