Restaurant De Muishond plots weer in Gault&Millau: “Vreemd, want we werken al 21 jaar op dezelfde manier”

Het gezellige restaurant van Virginie en Michel in Sint-Denijs prijkt opnieuw in de gastronomische gids. (foto GJZ)
Geert Vanhessche
Geert Vanhessche Medewerker KW

Virginie Vanpeperstraete en Michel Vandewalle van restaurant De Muishond in Sint-Denijs kregen onverwacht goed nieuws. De Muishond werd opnieuw opgenomen in de Gault&Millau-gids, waar alleen plaats is voor de beste restaurants.

Die erkenning, want dat is het zeker, kwam toch wel onverwacht. “We hadden enkele jaren geleden al de eer om in de gids te staan, maar plots stonden we er niet meer in. We vonden dit wel vreemd, want we werken al 21 jaar op dezelfde manier. Dat we nu opnieuw in Gault&Millau staan is uiteraard leuk, maar zal niks aan onze werkwijze veranderen”, zegt Michel. “Blijkbaar is de ene inspecteur de andere niet, of hebben ze verschillende smaken”, voegt hij eraan toe.

“Ik breng de Franse keuken met seizoensgebonden producten”

Virginie en Michel werken al 21 jaar aan de reputatie van De Muishond. “Het restaurant bestaat al van in 1972. Het werd toen uitgebaat door mijn ouders. In 2004 hebben wij de zaak overgenomen. Zo werken wij dus al 21 jaar op dezelfde manier verder. Iedereen krijgt hier dezelfde behandeling. Het enige wat nu misschien zal veranderen is dat je langer vooraf moet reserveren. We hebben vaste klanten die nu drie à vijf maanden vooraf reserveren om zeker te zijn van een plaatsje. De opname in Gault&Millau zal die periode nu misschien verlengen”, lacht Michel.

Geen personeel of menukaarten

De Muishond is dan ook een gezellig, klein restaurant met plaats voor 20 mensen. Personeel is er niet. Virginie zorgt voor de vriendelijke bediening en Michel zorgt ervoor dat het eten lekker is.

Menukaarten zijn er niet. “Ik breng de Franse keuken met seizoensgebonden producten. Lekker vlees of vis op de grill, zeg maar de Escoffier-keuken, naar de Franse chef-kok Auguste Escoffier. Hij vereenvoudigde de eetcultuur door te pleiten voor het gebruik van seizoensgebonden ingrediënten en het achterwege laten van uitgebreide garnituren.” (GJZ)

De Muishond, in de Zandbeekstraat 15 in Sint-Denijs, is open van dinsdag tot en met vrijdag. Je kan er ’s middags en ’s avonds terecht. Reserveren kan op 056 45 51 11.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Expertise