Geert Vantyghem nieuwe uitbater van café De Zwaan: “De prijs van een pintje verandert niet”

Geert Vantyghem en Wendy Watty worden de nieuwe uitbaters van café De Zwaan. (foto Coghe)
Sabine Van Eynde
Sabine Van Eynde Medewerker KW

Café De Zwaan staat voor een nieuw hoofdstuk. Op vrijdag 30 januari 2026 opent Geert Vantyghem (50) er officieel de deuren als nieuwe uitbater. Het café werd eerder overgenomen door eigenaar Andy Eeckloo, die het pand kocht van de huidige uitbaters Noël en Linda. Met Geert komt er eind januari een vaste cafébaas achter de toog

Geert Vantyghem is momenteel nog aan de slag bij een verhuisfirma met liften, maar die job laat hij bewust achter zich. “Ik voelde dat dit het moment was om de sprong te wagen. Acht jaar heb ik ervaring opgedaan in de horeca en café De Zwaan is zo’n café waar je iets moois kan opbouwen. Ik wilde het niet combineren maar er volledig voor gaan”, vertelt Geert, die de zaak zal uitbaten, met steun van zijn vrouw Wendy Watty (49). “Zij heeft een parttime job en zal waar mogelijk inspringen.”

“We willen het eerste jaar gebruiken om alles rustig te laten groeien. Daarna evalueren we of zij ook fulltime mee in de zaak stapt.” Momenteel woont het koppel in Eernegem maar daar zal verandering in komen. “Van zodra er boven het café een keuken, badkamer, verwarming en alle comfort aanwezig zijn, verhuizen we naar hier. Dat maakt het ook werkbaar. Een café uitbaten vraagt aanwezigheid”, zegt Geert.

Feestelijke openingsavond

De openingsavond staat gepland op vrijdag 30 januari en wordt meteen feestelijk ingezet. “We starten met een hapje en muziek. Het mag meteen gezellig zijn. Ik wil dat mensen zich hier echt thuis voelen.” Café De Zwaan zal zes dagen op zeven open zijn, telkens van 9 uur tot 22.30 uur met woensdag als vaste sluitingsdag. “Ik kies voor duidelijke openingsuren. En wat ook belangrijk is: de prijs voor een pintje verandert niet.”

Geert wil vooral inzetten op een warme omgang met de klanten. “Ik kijk er echt naar uit om de vaste klanten te leren kennen. Elk dorp heeft zijn eigen caféleven en De Zwaan is daarin een heel belangrijke plek.” Noël en Linda waren bijna twintig jaar het gezicht van De Zwaan. “Dat is een hoofdstuk dat je niet zomaar kan vervangen. Zij zullen zeker gemist worden. Ik heb niets dan respect voor wat zij hier hebben opgebouwd.”

“Ik kijk er enorm naar uit om de klanten te leren kennen”

De toekomst van De Zwaan kwam eerder al veilig te liggen toen Andy Eeckloo het pand aankocht met als doel het café als volkscafé te vrijwaren. “De zoektocht naar een geschikte uitbater leidde tot Geert”, zegt Andy. Van bij de start was het voor hem duidelijk dat de nostalgie van café De Zwaan moest blijven bestaan. “Daarom zochten we bewust iemand die goesting heeft in horeca”, zegt hij. “Na verschillende gesprekken viel de keuze op Geert en Wendy.”

Livemuziek

“Zij zullen niets veranderen aan het interieur, maar de zaak wel muzikaler maken. Geert is een charmezanger en zal ook af en toe wat livemuziek brengen. Geen feestcafé, wel extra sfeer. Voor mij was het ook belangrijk dat de prijzen behouden blijven zoals bij Noël en Linda.”

Andy combineert zijn weekjob als vertegenwoordiger voor drankenhandel Bayart met het uitbaten van restaurant Den Doedel. Ook het verhuurbedrijf Drink System blijft bestaan. De aankoop van De Zwaan kwam niet onverwacht: drie jaar geleden waren er al gesprekken. “Voor de aanpalende parking wordt, mits toestemming van de gemeente, bekeken of die kan worden ingezet als eventlocatie. De haag tussen de parking van Den Doedel en De Zwaan zou daarbij verdwijnen, zodat er één ruime parking ontstaat.”

Oorspronkelijk was een B&B gepland, maar boven de zaak komt een woonruimte voor Geert en Wendy. “Zo blijft dit een toegankelijke, betaalbare stamkroeg. Zo’n plek is uniek en mag niet verdwijnen”, besluit Andy, die het nieuwe uitbatersduo zijn volle vertrouwen geeft. Voor Geert wordt het een intense nieuwe start, maar wel één waar hij helemaal achter staat. “Het is geen gemakkelijke stap, maar wel eentje waar ik volledig in geloof. Als ik iets doe, dan doe ik het met honderd procent inzet.” (SVE)

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Expertise