“Onze stijl is van grunge rock naar stevigere muziek geëvolueerd”: Roeselaarse metalband Queen Golem pakt uit met nieuwe single

De bandleden van Queen Golem – Jonas Vandewalle, Yarno Lammens, Niels Wouters en Karel Monsieur – lanceren vrijdag een nieuwe single. © gf
Tessa Serlet
Tessa Serlet Medewerker KW

Met hun nieuwe single ‘Erase’ brengt de Roeselaarse metalband Queen Golem een mix van progressieve metal met atmosferische elementen. De single is alvast het eerste teken waarmee de band hun zwaardere, progressieve sound en vernieuwde line-up wil voorstellen aan de wereld. “Door enkele bezettingswissels in de band is de stijl van grunge rock naar stevigere muziek geëvolueerd”, vertelt Jonas Vandewalle (35), gitarist van Queen Golem.

In 2021 bracht Queen Golem hun debuutalbum Nomadic uit. “Door de coronapandemie kwam er minder respons dan gehoopt. In de jaren erna zijn er wissels in bandleden geweest. Met de komst van zanger Yarno Lammens (24), drummer Niels Wouters (30), bassist Karel Monsieur (35) naast gitarist en oorspronkelijk bandlid Jonas Vandewalle (35), klinkt Queen Golem energierijker dan ooit.

De single Erase is het eerste nummer van Queen Golem met de huidige bandleden. “Erase gaat over zelfbeheersing, over het proberen onderdrukken van die donkere stemmen in je hoofd”, zegt zanger Yarno Lammens. “Maar uiteindelijk besef je dat je ze nooit helemaal kan laten verdwijnen”, vervolgt Yarno.

“De muziek werd volledig opgenomen en bewerkt in de thuisstudio van Jonas. Daarna stuurden we Erase door naar Marvin van Tide Studio in London. Hij heeft de track gemixt en gemasterd”, vertelt Yarno.

“De bijhorende videoclip verschijnt op YouTube tegelijk met de single op 17 oktober. Wanneer de muziek openbarst, merk je in de beelden en chaos dat het kwade naar boven komt”, vertelt zanger Yarno.

Shows

“De focus ligt momenteel op nieuwe nummers schrijven, het afwerken van songs en repeteren voor shows”, zegt Jonas Vandewalle. “In januari komt er nog een single. Enkele maanden later willen we onze ep van vier nummers delen”, vertelt Jonas.

De nieuwe muziek, stijl en bandleden zorgen voor frisse energie en ambitie. “In 2026 willen we meer shows spelen. We hebben de ambitie om op te treden in concertzalen in België en Nederland”, vertelt Yarno ambitieus.

De single Erase van Queen Golem is vanaf 17 oktober om 13 uur te beluisteren via alle muziekplatformen.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Expertise