Dinsdagavond kwam het wegdek op het kruispunt van de Wevelgemstraat en Schonekeerstraat omhoog. De oorzaak ligt bij de werken die daar plaatsvinden. “Door de druk van het ingespoten bentoniet”, klinkt het.
Wie sinds woensdagmorgen over het zebrapad op het kruispunt van de Wevelgemstraat met de Schonekeerstraat in Lauwe is gestapt of gereden, zal het zeker zijn opgevallen: sinds dinsdagavond prijkt er een enorme bult op het wegdek. Het verkeer kan er nog door, maar er is intussen wel signalisatie geplaatst.
Duidelijke oorzaak
Het vreemde zicht heeft een duidelijke oorzaak. Momenteel vinden er werken plaats in opdracht van Fluvius. Onderaannemer Equans is in het kader van de bouw van de nieuwe brug bezig met boringen om kabels onder de Leie door te brengen. Op dit moment lopen die kabels voor elektriciteit, gas en glasvezel nog onder de huidige brug.
“Daarvoor zijn drie boringen gepland, de eerste vond dinsdagavond plaats”, zegt woordvoerder Eef De Vos. Ten gevolge van die werken kwam het wegdek omhoog. Volgens De Vos gaat het om een uitzonderlijk voorval. “Het is heel technisch”, legt hij uit. “Eerst wordt er via een pilootboring een dunne kabel onder de grond getrokken, waarna het gat groter wordt gemaakt. Vervolgens wordt er bentoniet, een soort klei, ingespoten die de stabiliteit moet waarborgen.”
“Het wegdek zal sowieso op termijn vernieuwd worden”
Door de druk van het bentoniet en de aard van de ondergrond is het wegdek omhooggekomen. Dat verklaart de bult en wijkt af van de verklaringen die elders de ronde doen. “Het gaat zeker niet om een fout. Er is dus niet zomaar een boor volledig op hol geslagen. Het is een uitzonderlijke en jammerlijke bijkomstigheid”, verduidelijkt De Vos.
Volgens hem is er geen gevaar voor het verkeer. “We hebben meteen contact opgenomen met de stad en signalisatie geplaatst. Het kan zijn dat de bult na verloop van tijd weer wat inzakt. Het wegdek zal sowieso op termijn vernieuwd worden. De timing van de werken komt hierdoor ook niet in het gedrang.” (JDW)