De Koninklijke Fanfare Houthemnaere Blyft Te Goare mocht zondag de spits afbijten, helaas onder een donker wolkendek en in een miezerige regen.
Maar na een uurtje kon de zon, die zich achter de grijze wolken had verscholen, niet weerstaan aan de indrukwekkende klanken van de koperblazers en percussionisten de zon, en de hemel klaarde op. JEF, of de kids van het Koksijdse showkorps Jong El Fuerte zorgden voor een verfrissende noot op de voorstelling met vlotte nummers en de kleinste hummels, die soms moeite hadden om de groteren bij te benen, maar zeker niet wilden onderdoen, vertederden het publiek.
Wereldkampioenschap in 2017
DrumSpirit uit Dadizele gaf een totaalspektakel ten beste met percussie en verrassend performance entertainment. Het jonge gezelschap portretteerde een natuurramp met hun ‘Tsunami’ en met hun ‘Drumline XL’ verbaasden ze iedereen met de slagkracht van spectaculaire beats. Daarna gingen de Flemish Caledonian Pipes and Drums de Schotse toer op met hun doedelzakken. Dan was het de beurt aan het El Fuerte Showkorps, dat dit jaar in Hamont-Achel internationaal kampioen der Lage Landen werd en in 2017 zal deelnemen aan het wereldkampioenschap in Kerkrade.
De Nederlandse Show & Marchingband EVC Enschede bracht bekende deuntjes tijdens ‘A Musicians City Break” met typerende nummers uit Berlijn, Wenen, Parijs, Brussel, Barcelona, New York, Moskou… Drum & showband ADEST MUSICA uit het Nederlandse Sassenheim oogde niet alleen bijzonder mooi met de zwartwitte uniformen en de hoge berenmutsen, maar gaf een aardig staaltje koperblazen, slagwerk en performance weg met hun programma ‘Windows of the World’, waarbij tijdens de introductie ‘Earthwide’ de wereldbol wordt getoond, waarna de vensters openklappen en de werelddelen visueel en auditief ontluiken.
Als kers op de taart volgde rond 17 uur de finale, waarbij Annelien Jonckheere van de Houtemse fanfare zo’n 270 muzikanten dirigeert. Organisator Jurrie Delporte mag trots zijn op zijn tweede editie.
(MVO)