Jelle Wallays vertrokken voor tocht van 15.000 kilometer in 100 dagen door 23 landen

In 2015, precies tien jaar geleden, won Jelle Wallays Dwars door Vlaanderen. Vandaag vertrok hij om 12.10 uur opnieuw uit Roeselare voor zijn tocht van 15.000 kilometer in 100 dagen door 23 landen. Met zijn sportieve actie zamelt hij geld in voor Kom Op Tegen Kanker. “Het avontuur van mijn leven”, zo zegt ie zelf.
Roeselare ademt wielergekte want het startschot voor de profrenners van Dwars door Vlaanderen is gegeven. Ook Jelle begint vanuit zijn geboortestad aan zijn grote uitdaging. “Roeselare is een echte koersstad. Mijn nonkel Luc Wallays van Roeselare heeft veel betekend voor de jeugd van deze stad”, zegt Jelle.
Nonkel Luc
Voor zijn tocht van 15.000 kilometer rijdt hij met een gravelfiets, maar pech kan hij niet veroorloven. Daarom rijdt een camper mee die hem begeleidt met een reservefiets aan boord.
Op de gravelfiets waarmee hij aan de start stond in Roeselare hing een foto: “Dat is een foto van mij als 18-jarige met mijn nonkel Luc. Hij is een enorme inspiratie geweest voor mij en mijn wielercarrière. Hij is gestorven aan kanker”, zegt Jelle.
“Op zijn sterfbed zei hij ‘het is een droom van mij dat je 15 jaar als prof kan rijden’. Dat is helaas niet gelukt”, zegt Jelle. Met deze tocht wil hij zijn nonkel eren en met hem in gedachten legt Jelle dit parcour af. “Het is vandaag een emotionele dag voor mij. Ik weet voor wat en voor wie ik het doe en dat maakt mij sterk”, zegt Jelle.
Uitdaging
“Ik kijk ernaar uit maar het wordt een pittige uitdaging. Iedereen zegt ‘je kan wel 150 kilometer fietsen’, maar het is vooral de opeenvolging van 150 kilometer per dag dat een uitdaging is. Genoeg eten en drinken zal ook een uitdaging zijn”, zegt Jelle.
De aandacht voor Jelle’s tocht is enorm. Zowel zijn camper als hijzelf trokken enorm veel bekijks van sympathisanten en de pers. “Ik had niet verwacht dat er zo’n belangstelling ging zijn”, zegt Jelle.
Meer informatie over zijn tocht en doneren kan via Home | Speedy Wally
Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier