Voor Seppe Rotty (24) voorlopig geen normaal volleybalseizoen dit jaar. Na zijn transfer van Knack Roeselare naar Milaan sloeg tijdens de laatste oefenmatch voor het seizoen het noodlot toe. Rotty moest onder het mes en stond voor een lange revalidatie. Twee maand later werkt de volleyballer hard aan een terugkeer bij de praktijk van Squadt.
Een goedlachse Seppe Rotty als we hem ontmoeten in Squadt in Waregem, de 24-jarige volleyballer is er aanwezig voor zijn dagelijkse kinésessie bij Vincent Callewaert. “We zijn nu twee weken bezig met de sessies. Het gaat goed vooruit, er is al wat progressie, maar er is zeker nog werk voor de boeg”, opent Rotty.
Operatie
De ex-Knack-speler botste op 11 oktober tegen een ploegmaat in Milaan en liep daarbij een zware schouderblessure op. De eerste diagnose maakte snel duidelijk dat een operatie nodig was. Rotty keerde terug naar België, waar hij in Genk onder het mes ging. Daarna begon de revalidatie voor de 24-jarige Torhoutenaar.
“Beginnend met vijf weken brace, eerst drie weken vast om de wonde niet te infecteren en daarna nog twee weken met al wat meer beweging. Sinds vorige week ben ik hier dan begonnen bij Squadt voor de volgende stap in mijn revalidatie.”
De eerste grote uitdaging is het herwinnen van mobiliteit. “Vijf weken immobilisatie zorgde ervoor dat mijn rechterschouder volledig vast zat. Dus nu proberen we de beweeglijkheid terug te krijgen en terwijl wordt ook gewerkt aan krachtopbouw.”
Terug naar Milaan
Rotty traint nu dagelijks bij Squadt, afwisselend tussen Waregem en Kortrijk. Na kerstmis trekt hij terug naar Milaan om daar verder te revalideren. “Hopelijk sta ik tegen de play-offs opnieuw op het veld en kan ik iets bewijzen voor de ploeg.”
Zijn streefdoelen liggen vast: begin januari opnieuw receptie kunnen nemen, begin februari kunnen aanvallen, en tegen eind maart volledig fit zijn. “Het wachten is het lastigste in het herstelproces. Niet te snel en te veel willen pushen, want dan riskeer je een terugval en dat willen we vermijden. Maar ik kijk nu al uit om de ploeg te kunnen helpen op het veld.”
Het feit dat hij voor twee jaar tekende in Milaan, biedt alvast rust. “Dat is misschien een geluk bij een ongeluk. Volgend seizoen kan ik mij opnieuw volledig bewijzen. Maar natuurlijk blijft het super jammer dat dit is gebeurd”, besluit Rotty.