Knack Roeselare doet het Europees in een heel zware groep beter dan verwacht. Na twee wedstrijden telt Knack twee punten uit evenveel bellenederlagen. Knack speelt woensdag 21 januari bij het Turkse Halkbank Ankara zijn derde Europese partij van deze CL-campagne.
De Roeselaarse prognoses waren unaniem bij de start van de groepsfase met de Turkse ploegen Galatasaray Istanbul en Halkbank Ankara naast de Poolse kampioen Bogdanka Lublin, elk punt zou als een gewonnen punt beschouwd worden. En zie, twee wedstrijden later staan er twee punten uit evenveel vijfsetters in de klassering opgenomen.
Zowel in Istanbul als verleden week thuis tegen Lublin werd er met gemengde gevoelens direct na de wedstrijd geanalyseerd. Die zweefden van een diepe ontgoocheling om het nipte verlies naar de fierheid om de hoge spelkwaliteit die tegen twee onbetwiste Europese toppers werd gehaald. “Dan blijf je toch met een leeg gevoel achter”, stelde trainer/coach Matthijs Verhanneman ontgoocheld vast.
In Istanbul kwam Knack 1-2 in sets voor, moest de vierde beurt maar met 25-23 de belle toestaan om die met het kleinste 15-13 verschil te verliezen. Idem dito verleden week in eigen huis tegen Lublin waar Knack weer 2-1 in sets voorkwam, de belle moest toestaan met 20-25, daarin 10-7 voor kwam, maar niet kon besluiten en door wereldspeler Wilfredo Leon naar een 12-15-verlies werd geslagen. “Wij speelden een uitstekende wedstrijd met die eerste set de sterkste deelbeurt die wij dit seizoen speelden, want tegen de Poolse kampioen werd met 25-15 wonnen. Wij speelden evenwel te veel alles of niets, ook in de momenten dat het niet echt nodig was, en gingen in de fout”, vatte Stijn D’Hulst direct na het belleverlies samen.
Gekloven wenkbrauw
Je voelde dan ook in de spelersgroep dat door die twee nipte nederlagen de verwachtingen voor deze campagne en de volgende wedstrijd in Ankara opgetrokken zijn. Ook bij libero Dennis Deroey die aan de wedstrijd tegen Lublin een gekloven wenkbrauw overhield. Die illustreerde best dat de Knack-spelers er met lijf en leden tegenaan gingen. De vierde set doken zowel Espeland als Deroey voor een verdediging samen naar de bal. Aan die botsing hield Deroey een gekloven wenkbrauw over.
“Clubdokter Wouter Dierynck hechtte die wenkbrauw inderhaast met twee draadjes en een pleister zodat ik dezelfde set nog kon hernemen. Na de wedstrijd nam hij mij weer onder handen om die blessure met drie draadjes netter te herstellen. Het belette mij niet om zaterdag weer aan te treden in Aalst.” Die verzorging tussendoor maakte dat Bjarne Angillis Europees debuut maakte als libero. Hij deed het overigens voortreffelijk.
Naar Ankara
Na twee wedstrijden leidt Lublin met vijf punten de klassering voor Istanbul met drie punten, Ankara en Knack delen de derde stek met twee punten. Precies die twee punten maken dat Roeselare nog in de running is voor de tweede stek. Op de tweede speeldag klopte Ankara in de belle Istanbul nadat het op speeldag één onderuit ging bij Lublin en twee sets, maar respectievelijk 13 en 14 tegenpunten scoorde.
“Die twee punten zijn dus beter dan wij durfden voorop te stellen”, zegt Deroey. “Wij spelen trouwens al heel het seizoen op een hoog niveau. Op uitzondering dan van de confrontaties tegen Maaseik waarin wij ons basisniveau niet haalden. Europees was het twee keer wel heel goed. Anders haal je tegen die kappers geen beslissende set. Deze twee uitstekende partijen maken dan ook dat wij met vertrouwen de verplaatsing naar Halkbank Ankara maken. Als wij daar weer één of, waarom niet, twee punten kunnen pakken blijven wij in de running voor Europees volleybal na de groepsfase.”
“Als wij daar weer één of, waarom niet, twee punten kunnen pakken blijven wij in de running voor Europees volleybal na de groepsfase”
Zaterdag stond de verplaatsing naar Lindemans Aalst op het programma. Zowel in de kwartfinale van de beker waar Aalst 2-0 voor kwam om 2-3 te winnen als in de met 3-1 gewonnen competitiewedstrijd in de REO Arena zorgde de ploeg van Frank Depestele voor serieus weerwerk. Dat kwam er niet zaterdag, want Knack won autoritair met 0-3. “Wij hadden heel de wedstrijd de controle, telden elke set halfweg een meerpuntenbonus en alleen de derde beurt kon Aalst tot 20-22 remonteren. Een belangrijke zege was het in functie van de BeNe Conference waarin de punten behaald in deze reguliere competitie tegen de ander drie topvierploegen meetellen voor de eindrangschikking.”
De Europese wedstrijd in Ankara begint om 17 uur plaatselijke tijd en wordt door Sporza gestreamd om 15 uur. (RBD)
Zaterdag 17 januari om 20.30 uur: Knack Volley – VBC Guibertin.
Woensdag 21 januari om 15 uur: Halkbank Ankara – Knack Volley.