Zaterdag krijgt Knack Volley B in Nationale 2A met het bezoek van Packo Zedelgem een belangrijke partij op het programma. Derbywinst moet de ploeg lanceren na een mindere competitiestart met maar één zege uit vier wedstrijden.
“Op de tweede speeldag wonnen wij met 1-3 bij Zoersel B, nadat wij op de openingswedstrijd thuis tegen Lint 0-3 verloren. Onze tweede thuiswedstrijd verloren wij met 1-3 van Zoersel A. Zaterdag kwamen wij bij Kapellen-op-den-Bos twee sets voor, maar moesten we alsnog de belle toestaan die wij met 15-12 verloren. Die wedstrijd was tekenend voor dit seizoenbegin waarin wij te veel met ups en downs acteren”, vat libero Josse Devarrewaere dit seizoenbegin samen.
Collectief smeden
“Dat komt omdat wij naar een nieuw collectief moeten toegroeien. Vorig seizoen debuteerden wij in eerste nationale, maar konden het niveauverschil tussen tweede en eerste niet overbruggen. In het tussenseizoen vertrok een vijftal routiniers en die werden vervangen door jongere spelers die vorig seizoen minder aan spelen toekwamen. Daardoor missen wij nu wat ervaring.”
De ploeg werd vervolledigd met Hans Thurman, Wout Ponseele en Warre Decouttere (allen Knack C) en Lowie Lootens (Kortrijk). “Ook Bjarne Angillis begon het seizoen met ons, maar hij volgt nu het programma van de Ligaploeg. Wat onze ambitie voor dit seizoen is? Zo hoog mogelijk eindigen en een sterk collectief smeden.”
Belangrijk duel
Voor de derby tegen Zedelgem wil Devarrewaere de supporters een eerste thuiszege schenken. “Beide ploegen kennen elkaar tot op de draad vanuit de vorige seizoenen, maar ook vanuit de vele oefenpartijen. Wij willen onze trouwe thuissupporters alvast belonen met derbywinst.” (RBD)
Zaterdag 18 oktober om 20 uur: Knack Volley B – Packo A.