Met een piepjonge kern en een speler-trainer aan het roer timmert Tievolley Tielt B stilaan aan de weg in derde provinciale. In hun tweede seizoen op herenniveau en het eerste met Sebastian Van Colen (33) als coach, toont de ploeg duidelijke vooruitgang. De resultaten worden stabieler, maar vooral het leerproces staat centraal.
Tielt B won zijn eerste match na nieuwjaar overtuigend van Moorslede met 3-0 en zette zo de terugronde meteen sterk in. Die zege brengt het puntentotaal op dertien en levert een achtste plaats op in het klassement, op amper vier punten van de vijfde stek. “Ik ben tot nu toe wel tevreden”, zegt speler-trainer Sebastian Van Colen. “We hebben matchen gehad die beter konden, maar ook echt sterke wedstrijden gespeeld. Die wisselvalligheid is normaal bij zo’n jonge ploeg. Ze zijn allemaal maar 16 of 17 jaar.”
“We spelen tegen al onze rechtstreekse concurrenten nog thuis. Dat kan wel een voordeel zijn”
De vooruitgang is opvallend, zeker in vergelijking met vorig seizoen. “Vorig jaar eindigden ze helemaal laatste, maar dat was ook deels door de aanpassing naar het herenniveau. Nu doen we het al een pak beter”, stelt hij vast.
Meer nog: de ambities mogen voorzichtig omhoog. “We konden zelfs al hoger hebben gestaan en een hogere plek mogen we in de terugronde zeker ambiëren. Een plaats in de top vijf lijkt mij wel haalbaar. We spelen bovendien tegen al onze rechtstreekse concurrenten nog thuis. Dat kan wel een voordeel zijn.”
Versterking van U15
Sebastian begon met veel enthousiasme aan zijn rol als speler-trainer, al is het soms ook pittig. “We zijn maar met zeven vaste spelers. Gelukkig krijgen we af en toe versterking uit de U15, maar het is niet evident. In principe zouden ze nog bij de U17 kunnen spelen, maar in derde provinciale leren ze veel meer en dat zorgt voor meer progressie. Het doel is niet per se om deze ploeg in het geheel zo sterk mogelijk te maken, maar om spelers klaar te stomen voor de eerste ploeg.”
Zondag wacht een verplaatsing naar Middelkerke. “We wonnen daar thuis al van en als we zelf goed spelen, dan moet dat zondag opnieuw lukken”, besluit Sebastian Van Colen. (WB)
Zondag 18 januari om 10.30 uur: Jumpers Middelkerke – Tievolley Tielt B.