Met het kleinste verschil opende Darta Bevo Roeselare zijn Europese campagne. Bij het Tsjechische Dukla Liberec verloor het de heenwedstrijd van de 1/16de finale van de CEV Cup in de belle met 21-19.
Darta Bevo schreef vanuit een grote opslagdruk en secure afwerking met 20-25 de eerste set in. In de eerste herneming kon Bevo de Tsjechische receptie niet meer voldoende onder druk zetten en moest met 25-15 de gelijkmakende set toestaan.
In set drie was het weer Darta Bevo die de dominantie overnam en van enige laksheid bij de thuisploeg profiteerde om overtuigend met 11-25 te verdubbelen. Dukla Liberec herpakte zich dan wel weer in set vier om met 25-20 de belle af te dwingen.
Daarin kwam Bevo na een 9-11 bonus bij 13-14 op wedstrijdbal die de plaatselijken wel neutraliseerden. Ook bij 14-15 en 16-17 versierde Roeselare nog een wedstrijdpunt, maar die konden evenmin verzilverd worden, want Dukla Liberec rondde gedecideerd 21-19 af.
Jammer, maar uiteindelijk toch een goede uitgangspositie voor de terugwedstrijd die op woendag 3 december om 20 uur in de REO Arena afgewerkt wordt.
Zaterdag speelt Darta Bevo A bij eerstenationaler Darta Bevo B om 20.30 uur de heenwedstrijd in de halve finale van de Beker van België. De terugwedstrijd heeft plaats op zaterdag 13 december om 20 uur in de REO Arena. (RBD)