NSVD Handzame streeft naar een eindrondeticket: “Het moet in februari gebeuren” 

Kurt Boey, trainer NSVD Handzame. (foto Coghe)
Hans Fruyt
Hans Fruyt Medewerker KW

Zaterdagavond krijgt NSVD Handzame leider Beaufort Middelkerke op bezoek. De lijsttrekker verzamelde voor de winterstop negen punten meer dan het team van trainer Kurt Boey. Zijn ploeg streeft de resterende maanden naar een eindrondeticket. 

Voor Handzame was het verplaatsen van de partij bij rode lantaarn WS Bulskamp een tegenvaller. In de laatste match voor de winterstop pakten kapitein Brent Dejonckheere en Matteo Vanneste hun derde gele kaart. De schorsing nemen ze mee naar de match van komende zaterdag. Uitgerekend tegen de sterkste ploeg van de reeks. 

“We komen in aanmerking voor de top vijf, maar door de laatste twee weken van januari niet te spelen zullen we wat wegzakken”

“Door de afwezigheid van twee basisspelers gaan we zaterdag inventief moeten zijn om het Middelkerke moeilijk te maken”, beseft trainer Boey. “Voor ons is januari heel vervelend. Afgelopen weekeinde werd alles uitgesteld. Zaterdag kunnen we spelen, maar nadien zijn we opnieuw twee weken vrij. Onder meer door het forfait van Adinkerke. We spelen wel een oefenmatch. Ook voor ons klassement zal dat heel vervelend zijn. We komen in aanmerking voor de top vijf, maar door de laatste twee weken van januari niet te spelen zullen we wat wegzakken. Het zal in februari moeten gebeuren.” 

In zaal 

Vorige week kon de vierdeprovincialer in zaal trainen. “Zo hadden we toch wat beweging”, aldus Boey. “Dat is goed voor de techniek van de spelers. Eens in zaal trainen is niet erg. Op voorwaarde dat het niet lang duurt.” 

Dat ziet er wel naar uit. Al zal de regen na het smeltwater wellicht her en der voor problemen zorgen. “Ons veld valt wel mee”, gaat Boey verder. “Om het A-terrein zoveel mogelijk te sparen trainen we op het tweede veld. Middelkerke is kunstgras gewoon. En wij hebben een vrij groot veld. Maar we hebben door het weer weinig fysieke arbeid kunnen doen. Uit de stormachtige heenwedstrijd herinner ik me een hele goeie linkerflank bij de leider. Beaufort is een stevige ploeg. Het is aan de mannen die Brent en Matteo vervangen om hun kans te grijpen.” (HF) 

Zaterdag 17 januari om 19.30 uur: NSVD Handzame – FC Beaufort Middelkerke. 

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Expertise