Een goal in blessuretijd van Waldo Rubio zorgde voor een puntendeling in de eerste Brugse derby van het seizoen. Kapitein Ruud Vormer had Club Brugge in de eerste helft op voorsprong gebracht. Net toen iedereen dacht dat die ene goal voldoende zou zijn voor de overwinning, bracht de ingevallen Waldo Rubio de stand nog in evenwicht. Vreugde in het Cerclekamp, balen bij blauw-zwart.
Yves Vanderhaeghe, coach van Cercle, was eerlijk in zijn analyse na de partij: “Het was ons enige schot tussen de palen. Dat is een item waar we nog heel hard aan moeten werken. We hadden het lastig met het hoge tempo van Club. We waren nerveus aan de bal en de kwaliteit in de passing ontbrak. Nochtans waren we goed aan de partij gestart. In de omschakeling maakten we niet genoeg gebruik van de ruimte. Toen Daland uitviel met een hoofdblessure waren we een beetje in schok. We raakten de pedalen kwijt, komen vervolgens op achterstand en niemand voerde nog zijn taken uit. Aan de rust hebben we dan wat bijgestuurd.”
“Erg zuur”
Zijn collega Philippe Clement was uiteraard minder tevreden met het verloop van de wedstrijd: “We wilden zo snel mogelijk scoren en kwamen in de eerste minuten al een paar keer voor doel. Op het einde van de eerste helft waren we heel dominant met een paar goede kansen. De goal kwam er na een mooie combinatie. Vervolgens gingen we op zoek naar een tweede goal terwijl we zelf heel weinig weggaven. Dit soort wedstrijden waarbij je niet het juiste resultaat haalt, zijn altijd erg zuur. Het kon evengoed 2-0 of 3-0 zijn en dan heb je een heel ander gevoel. Nu was het heel zuur om punten te verliezen.”
Tweede keer Waldo Rubio
Ook verdediger Brandon Mechele baalde van de late tegentreffer: “Het is al een aantal keren gebeurd dat we op het einde nog een zege weggeven. Een 1-0 voorsprong is altijd gevaarlijk. We hadden nochtans controle over de wedstrijd en achterin stonden we heel goed. Het is pijnlijk om zo punten te laten liggen.” De verantwoordelijke daarvoor is Waldo Rubio. De 25-jarige Spanjaard wordt voor één seizoen gehuurd van Valladolid. Vorige week was hij ook al de reddende engel met een goal tegen OH Leuven. “Hij heeft een neus voor goals maar hij heeft nog wat fysieke achterstand. Hij heeft twee keer een half uur gekregen en al twee keer gescoord. Hij moet nog verder ritme opdoen,” verklaarde Vanderhaeghe. (JT)