Dennis van Wijk te gast bij U15 KVC JEI: “Beloning voor spelertjes”

Dennis Van Wijk, tweede van rechts, was te gast bij de U15 van JEI. (foto Coghe)
Hans Fruyt
Hans Fruyt Medewerker KW

Leuke beloning! De U15 van KVC JEI kregen dinsdagavond training van Dennis van Wijk, een man die in eerste en tweede klasse een pak (soms ook woelige) trainingswatertjes doorzwom. Sigi Vanzieleghem, trainer van de U15, kon de 62-jarige Nederlander overtuigen even weer een trainingspak aan te trekken.

De U15 van vierdeprovincialer KVC JEI doen het in deze competitie heel goed. Zes van de zeven competitiematchen gewonnen, 59 goals gescoord en leider met vijf punten voorsprong op VV Koekelare (dat één match minder speelde) en SVD Kortemark. “Bovendien ook op kop in de fairplay”, glundert trainer Vanzieleghem, dinsdagavond even assistent van Dennis van Wijk.

Hoe Vanzieleghem de ex-voetballer en –trainer overtuigde om de U15 van JEI een avondje op sleeptouw te nemen, is een lang verhaal. “Dat helemaal uit de doeken doen zou ons te ver leiden”, beweert Vanzieleghem. “Eigenlijk ben ik onrechtstreeks door Dennis van Wijk twee jaar geleden jeugdtrainer geworden. Gino Maes, een gewezen linksachter van Club en Cercle Brugge, is de man van mijn moeder. Hij kent Dennis van Wijk goed. Van het een is het ander gekomen. En kon ik hem warm maken om een training te komen geven. Een soort beloning voor onze spelertjes.”

Pubers

Met deze leeftijd heeft Dennis van Wijk, tegenwoordig vooral tv-analist, bovendien ervaring. “In de zomer staat hij bij Cercle Brugge in voor voetbalkampen”, weet Vanzieleghem. “Hij weet hoe hij de aandacht van tieners gaande moeten houden.”

Nochtans is U15 niet de makkelijkste leeftijd. “Het zijn pubers, je moet als trainer een beetje inspelen op hun gemoed”, vertelt Vanzieleghem. “Bij de U15 hebben we twee ploegen. Ze doen het allebei heel goed. Op die leeftijd speel je voor het eerst op een volledig veld. In mijn team zitten vier of vijf eerstejaars. We hadden Voetbal Vlaanderen gevraagd om een reeks hoger te spelen, maar dat werd anders beslist.”
Dat zal na de winterstop, bij de herindeling van de reeksen, gebeuren. “Daar kijken we allemaal naar uit”, besluit Vanzieleghem.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Expertise