Cerclecoach Paul Clement tevreden over fysieke paraatheid spelers

"Mijn spelers werkten op Standard zeer hard", stelt Cerclecoach Paul Clement. © belga
Redactie KW

De spelers van Cercle Brugge zijn fysiek klaar voor de confrontatie van zondagnamiddag tegen Antwerp. Dat heeft trainer Paul Clement van Cercle Brugge donderdagnamiddag tijdens de wekelijkse persbabbel gezegd.

Cercle speelde op de eerste speeldag op Standard volgens trainer Paul Clement een zeer intense wedstrijd. “Het was 36 graden in het stadion. We voetbalden op zaterdag en nu tegen Antwerp op zondag, dus namen we twee rustdagen om te recupereren”, zegt de Engelse coach.

“Dat was wel nodig na die inspanning. Mijn spelers werkten op Standard zeer hard. Ik zag nadien hun fysieke resultaten. Misschien wel de beste cijfers die ik tot op heden als coach zag. Zowel de afgelegde afstanden als de sprintafstanden waren indrukwekkend, rekening houdend met de weersomstandigheden en dat het om de eerste competitiewedstrijd ging.”

Hitte en hoge vochtigheidsgraad

De groep is klaar voor zondag. Iedereen is de eerste match blessurevrij doorgekomen en ondanks de warme temperaturen werd er de voorbije dagen op normale uren getraind bij Cercle. “We lasten voldoende drankpauzes in. Woensdag legden we de pees erop, ondanks de hitte en de hoge vochtigheidsgraad. Vanaf donderdag deden we het rustiger aan in aanloop van de match tegen Antwerp.”

Cercle maakt vrijdag de naam van de technisch directeur bekend, alsook wie er nog bijkomt als versterking. Ondertussen kwamen er de voorbije dagen met Thomas Didillon als keeper en David Bates als een centraal verdediger twee nieuwkomers bij.

Engelse tester teruggestuurd

Dennis Gyamfi, die vanuit Leicester twee weken bij Cercle kwam testen, is weer naar Engeland vertrokken. “Hij kon zich niet genoeg tonen, de tijd was te kort, we wilden hem ook tegen Knokke laten meedoen, maar die oefenmatch werd geannuleerd. Hij heeft niet meteen het profiel dat we nodig hebben om mee verder te gaan”, verduidelijkt Clement.

Cercle blijft op zoek naar versterking voor de centrale as binnen het team. Dat vormt een prioriteit. Een keeper kwam er reeds bij en de coach heeft ondertussen beslist wie er zondag in doel staat.

Didillon of Warleson?

“Thomas werkt hard, is in een goede fysieke conditie, ook al omdat hij de voorbereiding meemaakte met Anderlecht. Warleson deed het dan weer heel goed op Standard, met enkele knappe reddingen. Zonder hem hadden we in de slotfase zeker geen aanspraak meer gemaakt op een eventuele gelijkmaker. Concurrentie of een competitie tussen spelers maakt hen juist beter. Ik moet dan een keuze maken en die doe ik liever wel dan ze niet te moeten maken.”

Warleson speelde een sterke wedstrijd op Sclessin.
Warleson speelde een sterke wedstrijd op Sclessin.© Belga

De andere nieuwkomer, David Bates, werkt ondertussen aan zijn fysieke achterstand. “Hij hield zich alvast goed in vorm en heeft dus niet zoveel in te halen, maar het is nog te vroeg voor hem om de volle negentig minuten te laten spelen”, besluit de coach van Cercle. (ACR)

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Expertise