In derde nationale wordt KSV Rumbeke nu al aanzien als de revelatie van het seizoen. De promovendus van coach Fanny Schamp kon de jaarwisseling ingaan als vijfde. Nu wil men in de terugronde bevestigen of zelfs meer.
“Natuurlijk zijn we momenteel heel tevreden met de huidige gang van zaken”, opent de 24-jarige Batist Moenens. “We staan momenteel vijfde, maar zonder enkele tegenslagen hadden we zelfs nog hoger gerangschikt kunnen staan. Niemand had dit natuurlijk verwacht van een promovendus als Rumbeke, maar intern hadden we wel onze ambities uitgesproken om de top te viseren. We hebben dus als groep alleen maar onze intenties getoond aan het publiek.”
Bedoeling is nu om op dit elan door te gaan, te beginnen zondag thuis tegen Humbeek A. “De cijfers laten het wellicht niet vermoeden (1-4), maar de Vlaams-Brabanders waren vooral in de eerste periode echt wel goed. Vandaar dat ik nu wel een heel gemotiveerde tegenstander verwacht in het Sportpark. Aan ons om onze ongeslagen thuisreeks van meer dan twee jaar verder te zetten.”
Volgend seizoen
“Als spelersgroep en technische staf hopen we in de terugronde ons huidig puntentotaal op z’n minst te verdubbelen. Slagen we in die opzet, dan spelen we bijna met zekerheid eindronde. Dat zou toch wel de kers op de taart zijn van een mooi seizoen, maar een verplichting van het bestuur is het zeker niet.”
Binnenkort start de sportieve cel, onder leiding van voorzitter Stefaan Bouckaert, de gesprekken op naar volgend seizoen toe. “Aan ons is gezegd dat men de huidige kern zoveel mogelijk wil behouden. Eén vertrekker is er al zeker, met Guillaume Devacht naar Gullegem. Spijtig voor ons, maar deze transfer gunnen we hem wel. Zelf zal ik wellicht bij Rumbeke blijven. Zo’n anderhalf jaar geleden kwam ik hier terecht, na een minder geslaagd avontuur bij Gullegem. Sindsdien heb ik elke wedstrijd gespeeld waarin ik fit was. Het is duidelijk dat het vertrouwen in mij groot is, wederzijds is dat ook. Vandaar dat ik normaal gezien heel snel m’n handtekening zal zetten onder een nieuwe verbintenis”, besluit de bediende uit Moorsele. (SBR)
Zondag 11 januari om 14.30 uur: Humbeek A – KSV Rumbeke.