De korte winterpauze ligt achter ons en in de provinciale afdelingen wordt de voetbaldraad weer opgepikt. VV Tielt, leider in vierde provinciale E, krijgt met KWS Desselgem al onmiddellijk de nummer twee van de rangschikking tegenover zich. Een regelrechte topper die al wat richting kan geven aan de titelstrijd.
“Het wordt meteen al een belangrijke wedstrijd”, aldus trainer Steve Beyst (40). “Desselgem is eigenlijk geruisloos opgeklommen in het klassement, maar ze hebben echt wel een heel goeie ploeg. Het is zeker een te duchten tegenstander en de spelers zullen van bij het begin wakker moeten zijn”, beseft hij.
In de heenronde verloor Tielt nog met 3-2 in Desselgem en het heeft dus iets recht te zetten. “We verdienden toen niet echt om te verliezen, maar goed. Die wedstrijd viel redelijk in het begin van het seizoen en sindsdien hebben we wel een serieuze reeks neergezet. Momenteel worden we gespaard van vele blessures en schorsingen, waardoor ik dit weekend zowat met mijn type-elftal kan aantreden.”
Progressie
De laatste twee jaar was het wat kommer en kwel bij VV Tielt, maar ondertussen leeft het voetbal terug wat in de Europastad. “We zijn een positief verhaal aan het schrijven”, gaat Beyst verder. “Het is enorm leuk om te zien hoeveel progressie het team heeft gemaakt de afgelopen maanden. De gevestigde waarden blijven presteren en ook de jongeren worden meegezogen. De mix tussen jong en oud werkt echt en da’s een genot om te zien.”
“Ik vermoed dat we zullen moeten knokken tot op het einde”
Dat VV Tielt bij de winterstop aan de leiding stond, was een kleine verrassing, maar wel volledig verdiend. “We kunnen nu niet meer ontkennen dat de promotie een doel is geworden. De weg is nog heel lang en er kan nog van alles gebeuren. We staan met een aantal ploegen heel dicht bij elkaar en ik vermoed dat we zullen moeten knokken tot op het einde. Maar we zijn goed bezig en als we de positieve lijn van voor Nieuwjaar kunnen doortrekken, dan zit er misschien iets moois aan te komen”, besluit hij. (GD)
Zaterdag 17 januari om 19 uur: VV Tielt – KWS Desselgem.