WS Lauwe heeft het onder T1 Dylan De Winter niet slecht gedaan. Na zestien wedstrijden staat White Star mooi op de negende plaats in de stand. Jammer dat de geel-zwarten op de laatste wedstrijd tegen het nochtans bescheiden Berlare met 3-2 aan het kortste eind trokken, anders stond Lauwe nu mooi te blinken op de zesde plaats.
Gedane zaken nemen geen keer. “Ik kan niet ontevreden zijn over het afgelegde parcours, maar er zat meer in”, weet Dylan De Winter. “In bepaalde wedstrijden hebben we wegens gebrek aan defensieve scherpte in eigen voet geschoten. Gelukkig kreeg ik een brede kern ter beschikking. Wegens de vele geblesseerden was dit geen overbodige luxe. Sinds de start van de competitie hebben we ruimschoots ons deel van de pech gehad.”
“Romain Roussel die ik onder mijn hoede had in Boezinge en ook destijds bij Wevelgem, moest in het middenveld onze foerier worden. Maar Romain viel heel vroeg gekwetst uit. Een fitte Romain Roussel was zeker een extra troef geweest. Ook Anthony Gaziano kreeg al meerdere keren met blessures af te rekenen. En ook op Steffan Soenens kon ik nog niet vaak een beroep doen. De jongens die in de plaats kwamen, trokken wel aardig hun streng.”
Owen Kynds
Owen Kynds, vorig seizoen overgekomen van Ledegem, was wegens een blessure nog niet vaak in beeld bij Lauwe. Onlangs werd zelfs gevreesd voor zijn verdere loopbaan. “Owen heeft, net als Arne Allijs, intussen de trainingen hervat”, meldt Dylan De Winter het goede nieuws. “Uiteraard hebben die jongens nog wat in te halen. Maar een fitte Allijns en Kynds kunnen we altijd gebruiken.”
“In bepaalde wedstrijden hebben we wegens gebrek aan defensieve scherpte in eigen voet geschoten”
Komend weekend hervat WS lauwe de competitie met een thuiswedstrijd tegen de nummer drie Eendracht Aalst Lede. “Dat wordt geen kattenpis”, voorspelt Dylan De Winter. “Aalst Lede is de beste ploeg die we dit seizoen voor de voeten kregen. Voetballend hebben ze veel meer in huis dan leider Overijse. In de heenronde, nadat we tijdens de wedstrijd sterretjes zagen, pakten we op Aalst Lede een gevleid punt. Ik wil meteen tekenen voor hetzelfde resultaat, al mag het ook iets meer zijn”, besluit Dylan De Winter.
Ondertussen is WS Lauwe aan zijn huiswerk begonnen. Op het eind van het seizoen stopt Kevin Degrande als keeperstrainer, maar blijft actief bij de geel-zwarte jeugd. David Stael, momenteel aan de slag bij eersteprovincialer SV Moorsele, wordt zijn opvolger. Voorts werden Louis Taelman (SV Wevelgem City) en Seppe Gantois (Blankenberge) voor volgend seizoen aan de haak geslagen. (Fonzie)
Zondag 11 januari om 15 uur: WS Lauwe-Eendracht Aalst Lede.