OPINIE – 2026 wordt een wondermooi West-Vlaams sportjaar: Club kampioen, goud voor Shari, stunt voor Red Dragons… “Noem het chauvinisme. Wij noemen het geloof”

alexander doom
De Roeselaarse 400 meter-loper Alexander Doom werd in 2024 wereldkampioen indoor en Europees kampioen outdoor, zowel individueel als met de Belgian Tornados. (foto Belga)
Tom Vandenbussche

Onze West-Vlaamse topsporters hebben een wisselvallig, postolympisch 2025 achter de rug. De lijn tussen successen en tegenslagen in topsport bleek andermaal heel dun, maar ondergetekende gelooft, chauvinistisch als hij is, stellig dat 2026 anders en beter wordt. Zal worden.

In februari zullen maar liefst vijf West-Vlamingen de Belgische eer verdedigen op de Olympische Winterspelen in Noord-Italië. Langebaanschaatsster Sandrine Tas zal op de 5.000 meter in de top acht eindigen en op de massastart met een verrassingsaanval naar de eerste West-Vlaamse wintersportmedaille ooit schaatsen. Een half uur later zal Indra Médard bij de heren Bart Swings aan zijn derde olympische medaille op rij helpen, ditmaal eentje met een gouden West-Vlaams randje.

Kampioenen en medailles

In februari zal Shari Bossuyt zich samen met Lotte Kopecky in het Turkse Konya tot Europees kampioen ploegkoers op de wielerpiste kronen. In oktober zullen de twee dat kunstje herhalen op het WK in China.

In mei zal Club Brugge zijn zevende landstitel in elf jaar tijd veroveren.

In augustus zullen Alexander Doom, Michael Obasuyi en Helena Ponette van het EK atletiek in Birmingham een West-Vlaams succes maken. 400 meter-lopers Doom en Ponette zullen ook schitteren met de Belgische aflossingsteams, de Tornados, de Cheetahs en Waffles. Obasuyi zal dan weer voor de primeur zorgen: de 110 meter-hordesprinter zal in Birmingham zijn eerste kampioenschapsmedaille veroveren.

In augustus zal Glen Cuyle op het EK in Zagreb naar zijn eerste kampioenschapsmedaille aan de ringen turnen. In oktober zal hij daar op het WK in Rotterdam zijn eerste mondiale topvijfplaats aan toevoegen.

“Veel straffe kost, en dat allemaal twee jaar voor de Spelen van Los Angeles 2028”

In augustus zal Arthur De Sloover met de Red Lions zijn tweede wereldtitel veroveren in het gloednieuwe hockeystadion in Waver.

In september zullen Noor Debouck, Lara Nagels, Tea Radovic en Liese Verhelst de Yellow Tigers in Istanbul aan de eerste medaille sinds het EK volleybal van 2013 helpen.

Ook in september zullen Pieter Coolman, Basil Dermaux, Mathijs Desmet, Stijn D’Hulst en Seppe Rotty de stunt van hun vrouwelijke collega’s herhalen door op het EK volleybal voor heren in Milaan de eerste medaille ooit voor de Red Dragons te behalen.

Wereldtitel basket

September wordt de maand van de West-Vlaamse ploegsporters, want Nastja Claessens, Kyara Linskens, Becky en Billie Massey, Emma Meesseman, Elise Ramette en Julie Vanloo zullen in Berlijn met de Belgian Cats, na twee gouden EK-medailles, hun eerste wereldtitel in het basketbal veroveren.

In december ten slotte zal Willem Renders in Belgrado zijn Europese veldlooptitel bij de junioren verlengen, nadat hij zich in de zomer op amper 19-jarige leeftijd al kwalificeerde voor de 5.000 meter op het EK in Birmingham.

Veel straffe kost, en dat allemaal twee jaar voor de Spelen van Los Angeles 2028. Noem het chauvinisme. Wij noemen het geloof.

Partner Expertise