Tom (54) ziet Basket Tielt voort groeien: “Trots op de uitbouw van de jeugdwerking”

De helft van de eerste ploeg van Basket Tielt bestaat uit spelers van eigen kweek en de tweede ploeg zelfs volledig. (foto WME)
Wout Bernaert
Wout Bernaert Medewerker KW

“De jeugdwerking begint weer op volle toeren te draaien”, aldus Tom Scherpereel (54). Hij is bezig aan zijn tiende jaar als voorzitter van Basket Tielt en kijkt met trots naar wat de club de voorbije jaren weer heeft opgebouwd.

“Onze jeugdwerking heeft een dip gekend, maar begint nu stilaan weer op gang te komen”, opent voorzitter Tom Scherpereel. “We investeren veel in onze jeugdopleiding. Op de U18 na hebben we in elke jeugdreeks een team, zo kunnen ze stap voor stap doorgroeien richting onze seniorenploegen.”

Goed op schema

En de twee huidige ploegen bij de senioren draaien ook voornamelijk op jeugd. “De helft van onze eerste ploeg bestaat uit spelers van eigen kweek en de tweede ploeg zelfs volledig. Dat is geen evidentie, maar wel iets om trots op te zijn.”

De eerste ploeg, de One, mikt dit seizoen op een plaats in de bovenste helft van eerste provinciale. “We hebben daar een nieuwe coach en enkele nieuwe spelers, dus het is nog wat zoeken naar de juiste automatismen, maar voorlopig zitten we goed op schema.”

“Ik droom ervan om ooit met een competitieve damesploeg te starten”

De ploeg is bezig aan zijn tweede seizoen in eerste, maar hoeft nog niet meteen hogerop. “Het is belangrijk om de eigen jeugd te laten instromen en die in Tielt te houden. Ik heb liever een warme familieclub waar iedereen zich thuis voelt, dan een ploeg op hoger niveau zonder eigen kweek”, aldus Scherpereel.

Bij de tweede ploeg, in derde provinciale, is de ambitie door heel wat blessures bijgesteld. “We hoopten aanvankelijk op een topdrieplaats. Nu zou het mooi zijn mochten ze nog een hoge middenmoot kunnen behalen.”

Damesploeg

De voorzitter heeft ook nog een mooi doel in Tielt. “Ik droom ervan om ooit met een competitieve damesploeg te starten. We hebben alsmaar meer meisjes in onze jeugdwerking, dus hopelijk kunnen we met hen over enkele jaren iets moois opbouwen.”

“Of ik nog lang voorzitter blijf? Dat hoeft niet per se. Soms is het goed dat er iemand met nieuwe ideeën overneemt. Maar zolang er geen opvolger klaarstaat, blijf ik dat met plezier doen”, besluit Scherpereel. (WB/foto WME)

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Expertise