Wellicht moet Oostkamp tot de laatste speeldag knokken om zijn verblijf in de op één na hoogste nationale reeks veilig te stellen. Tegen Gent Hawks ging het team van coach Minne één speelhelft goed mee, maar daarna werd vooral defensief te slordig geacteerd. De wedstrijd eindigde op 108-86.
Door de eigen nederlaag en de zege van Melsele op het veld van Sint-Niklaas blijven de Merels op een weinig benijdenswaardige plaats in het klassement staan. Met nog zes speeldagen voor de boeg wordt de puntennood acuut.
De tegenslag blijft de Oostkampse club achtervolgen. Nog voor aanvang van de wedstrijd kreeg het moreel een forse klap toen bleek dat Nathan De Meulemeester ziek afhaakte. Het betekende meteen ook dat de rotatiemogelijkheden andermaal heel beperkt waren.
Mentaal gekraakt
Toch openden de Merels sterk en gaven ze een gretige indruk. In het eerste quarter speelden ze op die manier een bonus van zeven punten bij mekaar. Ook in de rest van de eerste helft bleef het aanvallende compartiment voortreffelijk presteren, maar defensief vielen dermate grote gaten dat de thuisploeg 34 punten aantekende in het tweede quarter.
Na de koffie ging het van kwaad naar erger. De Hawks mochten binnen de 10 minuten andermaal meer dan 30 punten scoren en de Oostkampse kopjes gingen naar beneden. Het slotquarter was een maat voor niets.
Quarterstanden: 20-27/54-50/86-71/108-86.
Oostkamp: SERCU 4, BUYSSE 23, VELDEMAN 10, BERQUIN C. 11, KAMEN 25, Vande Walle 8, De Boysere 3, Acx, Deman 2.
(MD – foto MD)