Marijn Ververs strijdt met Filou Oostende om de titel: “Play-offs zijn mentaal en fysiek zwaar en dat is leuk”

Marijn Ververs, hier in een matchfase tegen Leeuwarden. © Filou Oostende
Peter Rossel
Peter Rossel Medewerker KW

Ongetwijfeld heeft Marijn Ververs één van de hoogste aantallen BNXT-wedstrijden van alle Nederlanders op zijn teller. De ervaren en betrouwbare pointguard maakte drie BNXT-seizoenen het mooie weer bij ZZ Leiden. Nu hoopt Ververs ook op interessante nationale playoffs met Filou Oostende waar hij goed is voor gemiddeld 5,3 punten, 3,4 rebounds en 4,3 assists in 23’18”.

Nadat hij zich van jeugdspeler tot kapitein van de eerste ploeg in het Nederlandse Leiden ontplooide, koos Marijn Ververs in de zomer 2024 voor een eerste taak in het buitenland. Tegen zijn verwachtingen in baskette hij dat eerste seizoen over de grens voor twee clubs.

“Het eerste deel in Göttingen (Duitsland) was lastig. Vorige zomer was ik heel blij die stap te kunnen maken maar het pakte minder uit dan ik gehoopt had. Toch onthoud ik de professionaliteit van de competitie. Ik ben niet bitter en bewaar een goed gevoel aan dat half seizoen in Duitsland. Ik was heel blij dat ik sinds begin februari mijn carrière hier bij Oostende kon vervolgen. We hebben geen top tweede helft van het seizoen achter de rug, maar ik kijk uit naar de play-offs.”

Rommelige periode

“Toen ik hier aankwam, volgde een heel onrustige maand tot anderhalve maand. Eerst vertrok Davion Mintz, daarna EJ Anosike. Ik was nieuw, Pierre (Gillet, red.) kwam terug van blessure en later kwam ook Joppe (Mennes, red.) van een blessure terug. In deze rommelige periode was het het niet heel raar dat het team een beetje zoekende was en we wat wedstrijden verloren. De jongste anderhalve maand is er niet echt een reden voor de geleden verliespartijen uit in Bergen, thuis tegen Brussels”, zegt Ververs die de namen van deze opponenten wel met respect uitspreekt. “Als we ons eigen niveau halen en spelen zoals we kunnen spelen, moesten we als Oostende die matchen winnen. Het is niet echt verklaarbaar. Soms waren we tegen onszelf aan het spelen: veel onnodige missers, veel gemakkelijke ballen die er niet in gaan. Basketbal kan soms in een ogenblik omslaan. Ik heb er nog steeds vertrouwen in dat we in de play-offs wel op een gegeven moment de stijgende lijn te pakken zullen hebben.”

Terzake is Marijn Ververs een ervaringsdeskundige. Hij won niet alleen veel trofeeën, maar hij kende ook zwakke periodes. “Vorig seizoen verloren we met Leiden drie wedstrijden op rij met meer dan 20 punten. Wel wonnen we onze laatste match voor de play-offs, op bezoek in Charleroi. Het was belangrijk met een goed gevoel de play-offs te beginnen. We zijn toen in die play-offs wedstrijd per wedstrijd beter gaan spelen, met als piek de finale waarin we ons beste spel lieten zien. Ik hoop op eenzelfde scenario bij Oostende, ik hoop dat we het nu op eenzelfde manier kunnen omdraaien.”

Dienende speler

“De komst van Caleb Daniels heeft mijn rol in het team niet veranderd. Op de point-guard deel ik de minuten met Noah Meeusen. De ene wedstrijd speelt Noah meer, de andere wedstrijd speel ik meer. Dat ligt aan de vorm van de dag en wat de coach van ons vraagt. Caleb speelt meer op de twee-positie”, zegt Marijn Ververs.

“Ik kan op de 2-positie basketten, maar ik speel vooral op de 1-positie. Ik ben meer een dienende speler en daaraan heb je normaal meer op de 1-positie. Van wie op de 2 speelt, verwacht je dat hij meer schoten neemt. Hier en daar speelden Noah en ik ook samen. Dat gaat ook prima. Soms is het ook fijn dat je de last kan verdelen en dat je elkaar kan helpen om acties voor anderen te creëren.”

“Je kan niet blijven hangen in negatieve gedachten, maar ook niet in euforie”

“Wij hebben een diepe bank. Naast onze starting-five kan je de mannen op de bank net zo goed noemen. We hebben spelers die je kan inwisselen voor elkaar. Dat is belangrijk. In de play-offs volgen de wedstrijden elkaar snel op. Als je slechts met zes of zeven man speelt, breekt dat je op een gegeven moment op. We hebben ook ervaring. Play-offs zijn een competitie op zich”, beseft Marijn Ververs.

Mindset

“In het reguliere seizoen speel je normaal één wedstrijd per week, soms twee. In de play-offs speel je er drie of vier per week. Dat vergt een andere mindset. Je kan niet blijven hangen in negatieve gedachten, maar ook niet in euforie. Als je eentje wint, mag je niet te voldaan zijn. Daarna moet je nog een wedstrijd winnen en daarna waarschijnlijk nog eentje. Je moet heel neutraal blijven gedurende een serie. Dat is lastig, maar dat maakt het ook heel leuk. Maximaal heb je 13 wedstrijden in bijna één maand. Dan speel je één wedstrijd per twee of drie dagen. Dan is het een fysieke uitputtingsslag”, wijst Ververs op de periode die op 13 mei startte en uiterlijk 9 juni eindigt. “Dat maakt de play-offs zo leuk: het is mentaal en fysiek zwaar.”

Rustige coach

Marijn Ververs is heel tevreden over coach Dario Gjergja. “Ik wist dat hij een heel goede coach was. Anders win je hier geen 13 jaar op rij de landstitel. Iedereen kent hem hoe hij tijdens wedstrijden is. Dat is een heel andere Dario dan buiten het veld of rondom trainingen. Dan is hij een heel rustige man die je voor alles kan benaderen, die je altijd in bescherming zal nemen, die je ook echt probeert te helpen om jezelf en het team beter te laten spelen. Hij is met heel veel tegelijk bezig om iedereen op de juiste plekken te krijgen en om iedereen tevreden te houden. Daarin doet hij een goede job”, omschrijft Ververs in duidelijke zinnen coach Gjergja. “Ik voel vertrouwen van hem. Ik kan niets anders dan met lof over hem spreken.”

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Expertise