Kortrijk Spurs halen overwinning in Nederland tijdens vijftiende speeldag BNXT League

Kortrijk Spurs haalden de overwinning in Nederland. (Foto VDB)

Kortrijk en Aalst hebben zondag een zege geboekt op de vijftiende speeldag van de BNXT League, het Belgisch-Nederlandse basketkampioenschap. Aalst haalde het van Rotterdam (76-106) en Kortrijk rekende af met Den Helder (73-84). Voor Brussels eindigde de speeldag met een nieuwe nederlaag tegen Den Bosch (76-84).


Kortrijk won op Nederlandse bodem met 73-84 van Den Helder. De Spurs stonden bij de rust al tien punten in het voordeel (35-45) en gaven hun bonus nadien niet meer uit handen. 

Aalst en Rotterdam waren alleen in het eerste kwart (24-23) echt aan elkaar gewaagd. Nadien trok de Belgische club het laken naar zich toe. Aalst won de resterende drie kwarten met 19-24, 19-27 en 14-32. De eindstand was 76-104. Door de zege komen de Okapi’s op een gedeelde vierde plaats te staan. Samen met Den Bosch, Kortrijk en Leiden tellen ze nu tien overwinningen en vijf nederlagen.

Voor Brussels werd het geen succesvolle zondag. De ploeg uit de hoofdstad kreeg het Nederlandse Den Bosch over de vloer en leed tegen de noorderburen een nieuwe nederlaag. De Brusselaars kwamen nog sterk opzetten in het slot van de wedstrijd (29-20 in het slotkwart), maar konden hun slechte wedstrijdstart (12-25 in het eerste kwart) niet meer uitwissen. Het werd 76-84. In de stand staat Brussels op de achtste plaats.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Expertise