Bart De Wever ziet hoe Kortrijk Spurs de Antwerp Giants klopt in BNXT League

Bart De Wever met applaus voor de zege van Kortrijk. Voorzitter Steve Rousseau viert de overwinning. (foto VDB)

Kortrijk heeft vrijdag op de zestiende speeldag van de BNXT League basketbal een 102-93-zege geboekt tegen de Antwerp Giants. Voor de Giants was het de tweede nederlaag in drie dagen, na verlies in extra tijd in Aalst dinsdag (103-89).

Voordien wonnen de Antwerpenaren twaalf keer op rij. Door het nieuwe verlies moeten de Giants de koppositie aan Oostende laten. Kortrijk zit aan zes opeenvolgende competitieoverwinningen en vervoegt Aalst en Mechelen op de vierde plaats.

Kortrijk was van bij de start de bovenliggende partij tegen Antwerp. Enoch Cheeks (33 ptn en 14 rebounds) en Vincent Kesteloot (20 ptn) waren op niveau, maar het duo kon niet op tegen de collectieve sterke Spurs. Noel Coleman (16 punten en 9 rebounds), Kihei Clark (23 punten en 8 assists), Jarne Lesuisse (13 punten en 6 rebounds) en Ithiel Horton (16 punten en 5 rebounds) hielden de zege in West-Vlaanderen.

In de tweede ontmoeting van de avond ging Limburg United erg makkelijk voorbij Kangoeroes Mechelen (106-66). Jalen Blackmon (20 punten) en Aubin Gateretse (17 punten) waren op dreef bij de thuisploeg. De 21 punten van Nick Stampley volstonden niet voor de bezoekers.

Zaterdag gaat de BNXT League verder met vier wedstrijden.

Ook Conner Rousseau en burgemeester Ruth Vandenberghe waren van de partij. (foto VDB)

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Expertise