Een kajakwedstrijd organiseren op een dag waarop een storm is voorspeld, dat was een uitdaging voor de Kortrijkse kajakclub. Mits wat aanpassingen van parcours en afstanden verliep alles naar behoren. De deelnemers amuseerden zich en het publiek kreeg buitengewone wedstrijden te zien.
“Toen we het weerbericht hoorden, zijn we zowat alle weervoorspellingssites gaan uitpluizen”, lacht Jeroen Deschuymere. “Daaruit bleek Kortrijk net op de rand van de oranje en de groene zone te liggen. We waagden het er dus op. Vooraf gingen we checken hoe het zat met de bevaarbaarheid. Onder de Luipaardbrug waren de golven echt te hoog om daar een reddingsboot doorheen te sturen. Vandaar dat we opteerden om in plaats van twee rondes van 4 kilometer acht keer 1 kilometer te varen. Zo kon de aanwezige reddingsboot goed het overzicht houden. Op dat stuk tot aan de brug van de R8 vielen de golven nogal mee. Nadeel was voor de vaarders dat ze veel meer bochten te verwerken kregen, wat bij die windkracht niet echt makkelijk is.”
“In de voormiddag viel de windsnelheid nog mee, al lieten we de kleinsten niet de geplande afstand afwerken. Aan hun gelaatsuitdrukking te zien, hadden ze het halfweg de wedstrijd al genoeg inspanningen geleverd. Bij de ouderen viel de K2-wedstrijd goed mee. In de namiddag zwol de wind nog aan en lieten we de deelnemers zelf beslissen als ze startten of niet. Ze konden ook altijd uit de wedstrijd stappen, als het te gortig zou worden. Met veel ouders en supporters langs beide zijden van het kanaal konden we de veiligheid wel garanderen. Waar normaal voor de ouderen geen reddingsboot wordt voorzien, lieten we die toch de hele wedstrijd door bemand.”
“De juniores van Gent, die eerst hadden gevraagd als de wedstrijd wel doorging, lieten achteraf merken dat ze zich uitstekend hadden geamuseerd. Als organisatie hebben we inderdaad wel een uitzonderlijke editie meegemaakt. Achteraf bekeken zijn we tevreden dat het kon doorgaan. Slechts drie mensen hebben we uit het water moeten vissen, op zich is dat niet zo uitzonderlijk”, besluit Jeroen Deschuymere. “Het leuke is dat iedere kajakker wel weet wat die moet doen, als hij of zij in het water terechtkomt.
Resultaten
Bij de jeugd in K2 won het Kortrijkse duo Jitse Broos-Maarten Verschatse. Bij de seniors heren waren Sobeka-vaarders Tom Van Lancker en Laurens Pannecoucke de sterksten. Bij de junioren wonnen Tristan Vanasten (Harelbeke) en Jules Van Geel uit …Geel. Bij de cadetten K1 won Maxime Vandesteene, bij de seniors Tom van Lancker, bij de veteranen Tom Cremers, bij de aspiranten Joren Desloovere (allen Sobeka).
(SJK)