Koen Saver doet in zijn Blankenberge mee aan BK biljarten: “Mijn derde deelname in het driebanden”

Koen Saver doet in driebanden mee aan het BK biljarten. (foto ACR)
Redactie KW

Vanaf zondag 11 januari vormt het Casino Blankenberge opnieuw een week lang het decor voor het BK Biljart Multidisciplines. Koen Saver neem er in zijn stad deel aan het driebanden. Naast hem is het uitkijken naar de prestaties van Eddy Merckx, Peter Ceulemans, Roland Forthomme, Peter De Backer en Frédéric Caudron die er na jaren terug bij is.

Koen Saver (40) maakte in 2023 zijn vuurdoop op het BK. “Ik heb die ervaring reeds op zak en in vergelijking met toen is mijn niveau nog gestegen”, vindt de Blankenbergenaar die sinds maart vorig jaar niet langer actief is in de visindustrie, maar via de VDAB een IT-opleiding volgt.

Hij begon op zijn twaalfde met biljarten en is ondertussen 28 jaar lid van de Koninklijke Brugse Biljart Club. Hij speelt met het eerste team van de club in eerste afdeling. Het BK driebanden begint in Blankenberge in acht poules van vier spelers. In poule A probeert Eddy Merckx zijn titel te verdedigen. Koen komt uit in poule C met Ronny Brants (Kon. Kortrijkse BC), Frédéric Caudron (Kon. BC De Ketsers Genk) en Paul Wallerand (BC Herstalien).

Moeilijke poule

Voor Koen is het zijn derde BK driebanden in vier jaar tijd. “Vorig jaar heb ik niet zo goed gepresteerd. Ik zou op het BK graag eens de groepsfase overleven, maar ik moet hiervoor wel mijn beste niveau halen. Dit jaar is de poule echter nog een stuk moeilijker, in vergelijking met vorig jaar. Mijn eerste partij speel ik tegen de regerende en viervoudig wereldkampioen Caudron. Hij was de voorbije jaren aangesloten bij de Koreaanse bond en mocht toen niet aan het BK meedoen. Caudron keerde ondertussen terug en speelt opnieuw voor de UMB en KBBB. Ronny Brants is de vice-kampioen van vorig jaar. Brants en Caudron zijn in principe de favorieten in de poule.”

“In Nederland speel ik in een ploeg samen met Raymond Ceulemans”

Koen is ondertussen als biljarter ook in Nederland, in de tweede klasse in Wintelre in Brabant, actief. “Dat ligt iets voor Eindhoven. Ik speel er in een ploeg samen met Raymond Ceulemans. Hij is ondertussen 88 jaar, maar is het spelletje zeker nog niet verleerd.” (ACR)

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Expertise