Wevelgem stond dit weekend in het teken van rollende actie en wereldklasse. Voor het eerst vond in België een officiële manche van de World Cup Skateboarding plaats, toepasselijk gedoopt tot Slamfest. Het Rampaffairz Skatepark werd twee dagen lang het kloppende hart van de internationale skatewereld, waar zowel wereldtoppers als opkomende talenten hun grenzen verlegden.
Skate Vlaanderen, Rampaffairz en de Belgian Skateboard Association sloegen de handen in elkaar om dit unieke sport- en cultuurevenement naar Vlaanderen te halen. “Iedereen kan in principe deelnemen”, zegt Rob Sevenants van Skate Vlaanderen.
“In de finale zag je echt hoe ver het niveau intussen staat”
“Elke skater keeg één minuut om zijn of haar beste tricks te tonen. De besten stootten door naar de halve finale en finale. We zijn bijzonder fier dat we deze topwedstrijd naar Vlaanderen konden brengen. Zo’n vijftien nationaliteiten verschenen aan de start.”
Topvorm
De sfeer in Wevelgem was elektrisch. Onder de deelnemers bevond zich onder meer Matias Dell Olio uit Argentinië, vaste waarde op het internationale circuit en deelnemer aan de Olympische Spelen van Parijs vorig jaar. Hij bleek ook in topvorm en won de finale bij de mannen, voor Beau Brunclair uit Oostende en Adrien Boulard. De Fransman Benjamin Garcia en Noah De Jaeger (Oostende) vervolledigden de top vijf.
Bij de vrouwen ging de overwinning naar Valentina Krauel, die met haar soepele stijl en technisch vernuft het publiek wist te overtuigen. Abbie Burns werd tweede, gevolgd door Mati Ribeiro. De Kortrijkse Anna Lucia Da Fonseca Lucas eindigde knap vierde, Lucie Schoonheere sloot de top vijf af.
“De kwaliteit lag bijzonder hoog”, zegt Kevin Bronckaers van Skate Vlaanderen. “In de finale zag je echt hoe ver het niveau intussen staat. Dit was een zeer positieve ervaring voor ons land, maar vooral voor de sport zelf.” (TVG)