Henri Demesmaeker heeft voor de eerste keer aan de zijde van de Zweed Rasmus Rosengreen gevaren en met succes. Het duo won in de Caraïben de Sainth Barth Cata Cup, nabij het eiland Saint-Barthélemy als een onderdeel van Frankrijk, in de Formula 18 klasse. Patrick Demesmaeker, de vader van Henri nam ook deel.
Henri Demesmaeker (24) uit Knokke-Heist, recent afgestudeerd als master in de handelswetenschappen, begon in het spoor van zijn vader met zeilen. Patrick, algemeen directeur van de Royal Belgian Sailing Club (RBSC), was meermaals Belgisch zeilkampioen. Mettertijd nam zijn zoon de zeilpassie over en zette hij knappe prestaties neer. In 2013 werd Henri wereldkampioen F16 catamaran. Daarna volgden Europese titels en diverse ereplaatsen, tevens in de Nacra 15 klasse.
Grotere boottypes
De laatste jaren heeft de Knokkenaar niet stilgezeten. Hij kiest voor grotere boottypes, met in 2025 winst in de Rolex Middle Sea Race. De meest prestigieuze wedstrijd in de Middellandse Zee met de Belgische Mills 72, geleid door Louis Balcaen. “Ik won daarnaast de ETF26 Series. Met de steun, alsook in wat ik nu doe, van Jan Dossche van COREtec. Met mijn vader werd ik tweede op het EK IRC.”
Vorige maand won Henri, aan de zijde van de Zweed Rasmus Rosengren (F18 wereldkampioen in 2023), na vier dagen intense strijd de Sainth Barth Cata Cup. “Het was de eerste keer dat we samen voeren. Aan de start 48 boten met heel wat internationale deelnemers, profs en ook olympiërs voor telkens twee races per dag.”
“De voorlaatste dag was het nog even knokken, maar uiteindelijk werden we eindwinnaar”
In de race ging het telkens om manches van twee, drie uur. Langere afstanden en waar je rekening moest houden met het natuurlijke aspect en dus veelal tussen rotsen vrij technisch moest zeilen. “De voorlaatste dag was het nog even knokken, maar uiteindelijk werden we eindwinnaar en konden we onze voorsprong naar tien punten vergroten.” Patrick Demesmaeker, de vader van Henri, eindigde aan de zijde van Olivier Gagliani op een gedeelde zesde plaats. “Van de 17 edities heeft mijn papa met uitzondering van de eerste ze allemaal meegedaan, met winst in 2015 en 2018.” (ACR)