Een verrassing, want de 31-jarige geboren Diksmuidse, die naar Leuven uitweek en in Brussel bij een instelling van het katholiek onderwijs werkt, viel bij deze titelstrijd met twee keer een vierde en evenveel vijfde plaatsen steevast naast het podium.
Hanna Vandenbussche liep in Brussel meteen vooraan en loste halfweg titelfavoriete Nina Lauwaert, Hanne Verbruggen, Sofie Van Accom en Britse trainingsgenote Stephanie Barnes. Na 6.000 meter won ze met acht seconden voorsprong.
Dankzij Hanna liep een West-Vlaamse voor de negende keer sinds 2009 met deze titel weg. Haar Ardooise trainster Veerle Dejaeghere, vijf keer de beste, en Oostendse Louise Carton, eerste in 2015, 2016 en 2017, gingen haar vooraf.
Alexander Diaz Rodriguez, die onlangs zijn 40ste verjaardag vierde, verraste als tiende bij de 10.000 meter voor mannen. De Bruggeling voelt zich de titelfavoriet voor het BK-masters M40 van zondag in Tessenderlo. Steven Casteele, derde in de Vlaamse titelstrijd , gaf op.
Naast Hanna Vandenbussche vierde AV Roeselare het goud van de Beitemse eerstejaarscadet Maarten Dewulf. Anzegemnaar Abdullah Dubad verlengde de scholierentitel. De geboren Somali liep 30 seconden voorsprong bijeen.
(HVB)