Gesprekken met kandidaat-overnemers lopen bij Kuurnse hippodroom, burgemeester Francis Benoit: “Officieel nog niets binnen”

Burgemeester Francis Benoit zegt officieel nog niets binnen te hebben gekregen. © Kurt De Schuytener Kurt De Schuytener
Rémi Bruggeman
Rémi Bruggeman Medewerker KW

Nadat het nieuws over de stopzetting van de Kuurnse koersmaatschappij eind vorige week als een bom insloeg, blijkt er nu voor de organisatie toch nog een sprankeltje hoop te zijn. Er zijn namelijk gesprekken opgestart met kandidaat-overnemers. Burgemeester Francis Benoit (Burg+) geeft aan er officieel nog niets over vernomen te hebben. “Onze grootste bekommernis is nu die van de paardeneigenaars.” Er heerst dan ook nog veel onduidelijkheid.

De financiële malaise is te wijten aan verschillende factoren. Toch is er nu weer wat hoop. Er zijn gesprekken opgestart tussen de koersmaatschappij en kandidaat-overnemers. Er moet nog worden onderhandeld met de Belgische federatie over de kalender van het volgend sportjaar, én de gemeente Kuurne over het contract.

Why not?

Het blijft voorlopig natuurlijk maar bij geruchten – officieel is er nog niets binnen. Het Kuurnse schepencollege zat op dinsdagnamiddag samen, onder andere over de kwestie. De gemeente is immers eigenaar van de hippodroom. “De opzeg is officieel aangevraagd”, zegt burgervader Francis Benoit (Burg+).

“We horen veel verschillende dingen. Zelf staan we open voor alle mogelijkheden. Mochten er investeerders zijn, is het voor ons belangrijk dat we weten wie dat zijn en wat ze van plan zijn met de site. Er is bijvoorbeeld sprake dat er zou worden uitgebreid en dat er ook jumping zou worden georganiseerd. Tot nu toe blijft dat voor mij cafépraat. Officieel hebben wij nog niets vernomen.”

“Onze bekommernis is vooral die van de paardeneigenaars”, gaat burgemeester Benoit verder. “Daar heerst nu veel onzekerheid: ze kunnen niet allemaal door pakweg Waregem worden opgevangen. Als er een overnemer is, moet het alleszins een betrouwbare partner zijn. Maar als het een betrouwbare partner zou blijken te zijn, zeg ik why not?”

En dus blijft het ook voor het gemeentebestuur voorlopig wachten. De komende weken moet een en ander duidelijker worden.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Expertise