Bruggeling Nicolas Vandierendonck rijdt vernieuwd circuit van Zandvoort in

© (Foto ACR)
Redactie KW

Nicolas Vandierendonck neemt er zaterdag 7 maart in een Porsche samen met Bas Schouten deel aan Zandvoort Reborn, de eerste officiële wedstrijd op het vernieuwde circuit van Zandvoort.

De Grote Prijs Formule 1 van Nederland heeft plaats van 1 tot en met 3 mei op het vernieuwde circuit van Zandvoort, met op zondag de apotheose en terug een wedstrijd in Noord-Holland, na 35 jaar en mede door de prestaties van Max Verstappen. De racebaan in de Zandvoortse duinen onderging afgelopen winter een forse gedaantewisseling. Er zijn twee zogeheten kombochten aangelegd, uniek voor de Formule 1.

Zandvoort Reborn vormt de finale van het Winter Endurance Kampioenschap en is daarmee de eerste officiële wedstrijd op het vernieuwde circuit van Zandvoort.

Het Winter Endurance kampioenschap bestaat uit drie wedstrijden. Na de eerdere Zandvoort 500, begin november vorig jaar over een lengte van 500 km, volgde in Dubai een gastrace, die een lengte van zes uur en deels in het donker werd verreden.

Het winterseizoen wordt op zaterdag 7 maart in Zandvoort afgesloten met de Final 4. Een race van vier uur waar de Porsche van Bruggeling Nicolas Vandierendonck en zijn Nederlandse kompaan Bas Schouten aan zal deelnemen. Zoals in 2019 wordt hun wagen gerepareerd door EMG-Motorsport. “Het is iconisch en voor Bas wel zeer belangrijk. Misschien maken we wel kans om te winnen”, zegt de Brugse autopiloot. “We rijden in mijn Porsche GT3 Cup. GT3 is de hoogste categorie en Cup duidt aan dat het om een auto gaat die van een straatwagen is afgeleid. De wedstrijd leeft enorm in Nederland, volledig uitverkocht met meer dan zestig wagens aan de start.”

Vandierendonck neemt overigens dit jaar ook deel aan de Porsche Carrera Cup Benelux, samen met Filip Teunkens.

(ACR)

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Expertise