Rien Denolf uit Bredene, gymnast van WIK Oostende in het trampolinespringen, is enkele dagen voor kerstdag naar Australië vertrokken. Hij wordt er zes maanden begeleid door trainer Jarrod Herriot. “Gymfed komt met bijzonder hoge eisen voor de komende jaren dus dien je wel in een echte topsportomgeving te trainen wil je nog meekunnen.”
Rien Denolf (18) werd in zijn sport tot voor zijn vertrek naar Brisbane, Australië, bij Willen is Kunnen (WIK) Oostende begeleid door zijn moeder Katia Denolf en haar team. In trampoline synchroon behaalde hij in 2025 samen met Bruggeling Brent Deklerck de Belgische titel. In november vertegenwoordigden beiden tevens ons land op het WK in het Spaanse Pamplona. Het idee van Rien om zijn sportieve traject in het buitenland en dan vooral in Australië een nieuwe richting te geven kwam er na contact met Loïc Lenoir. In het verleden, rond 2020, was deze Oostendenaar Vlaams kampioen trampolinespringen en lid van Team Belgium. Hij behaalde op een WK ooit de hoogste plaats voor ons land.
Zo kwam je avontuur in een stroomversnelling?
“Ik ben hier nu zo’n twee weken. De aanpassing verloopt redelijk vlot. Ik ga hier nu zes maanden lang trainen. Mijn idee werd nog meer gestaafd door Loïc die zelf zes maanden in Nieuw-Zeeland was. We hebben samen gepraat. Over zijn ervaring, hoe hij het heeft beleefd. Hij raadde mij deze plek in het buitenland aan. Hij trainde toen ook onder begeleiding van Jarrod Herriot, zij het in Nieuw-Zeeland. Nu is hij coach in Australië. Mijn keuze was snel gemaakt, want Loïc is iemand in wie ik veel vertrouwen heb.”
Hoe gaat het er voor jou precies in zijn werk?
“Ik verblijf binnenkort in een gastgezin, geregeld door de trainer van de club waar ik train. Tot het gastgezin er is, woon ik bij hem. Nu ik hier ben, is het gemakkelijker een familie te vinden waar ik kan logeren. Ik studeer daarnaast ook in België, spotmanagement aan Vives Brugge via afstandsonderwijs. Dat biedt mij het voordeel om hier te studeren en examens af te leggen. Het studeren gebeurt tussen de trainingen door.”
Hoe ziet een week er dan uit?
“De trainingen beginnen pas volgende week. Bedoeling is vijf tot zes dagen per week te trainen, soms twee keer per dag. Naast het studeren probeer ik hier ook nog werk te vinden zodat ik iets kan bijverdienen. Bijvoorbeeld in het weekend, zodat ik naast het trainen en studeren nog een andere bezigheid heb.”
“Het gaat hier vooral om mijn techniek beter te krijgen en vooral om hoger te springen”
Zijn er ook wedstrijden gepland?
“Er zijn er wel een aantal voorzien, hier in Australië waar ik kan meedoen als een gymnast uit een andere land. Op het einde van die zes maanden, eind juni, gaan we naar de Wereldbeker trampoline in het Zwitserse Arosa en een week later naar hetzelfde tornooi in Coimbra, Portugal. In Coimbra is dat misschien in synchroon, samen met Brent, afhankelijk van hoe het nu voor ons beiden evolueert.”
De samenwerking met Brent in trampoline synchroon wordt nu zes maanden on hold gezet?
“Eens ik terug ben in België gaan we weer volop trainen in synchroon. Ons grootste doel samen wordt het WK. Dat vindt pas van 5 tot en met 8 november plaats in Nanjing in China. In de maanden ervoor is er nog voldoende tijd om ons daarop voor te bereiden. Nu ligt vooral de focus op het individueel trampolinespringen.”
Waar ligt daar precies de nadruk, want je bent er uiteraard om beter te worden?
“Sowieso. Het gaat hier vooral om meer uren te maken in de zaal. Veel te trainen, mijn techniek beter te krijgen en vooral om hoger te springen. In combinatie met dit alles wil ik gestaag ook de moeilijkheid verhogen.”
Om meer te voldoen aan de hoge eisen van de Gymfed?
“De federatie stelt enorm hoge limieten. Ze wil enkel nog atleten uitsturen naar wereldkampioenschappen indien ze kans maken op een finaleplaats. Dat is een zeer moeilijke opdracht , aangezien trampoline een olympische sport is. Er is geen enkel land in de wereld die dit toepast.” (ACR)