Er is omstreeks 14.45 uur al druk verkeer richting kust. Er staan voorlopig nog geen files, maar die worden wel verwacht, zo zegt Hajo Beeckman van het Vlaams Verkeerscentrum.
Beeckman verwacht dat de echte verkeersdrukte met bijbehorende files omstreeks 15.30 uur zal beginnen. “Het Pinksterweekend is samen met dat van Hemelvaart een van de drukste van het jaar, zeker als de weersvoorspellingen goed zijn. Je moet bovendien rekenen dat er met Pinksteren ook veel Duitsers op weg zijn. We verwachten vooral hinder in Jabbeke/Brugge (E40) en Moerbeke (E34/N49) omdat daar werkzaamheden aan de gang zijn. Ook delen van de Brusselse ring zullen hinder ondervinden”, aldus Beeckman.
Ook voor zaterdag verwacht het verkeerscentrum verkeersdrukte. “Terwijl het op vrijdagavond vooral mensen zijn die op verlengd weekend gaan, zijn het zaterdag dagjestoeristen die in de file zullen staan. Er wordt zaterdag trouwens ook gewerkt op de E313 in Geel en Hasselt. Wie vanuit die regio naar de kust trekt, moet rekening houden met verliestijden. Op de E313 is het overigens vandaag/vrijdag al de hele dag filerijden door verschillende kleine ongevallen.” (Bron: Belga)