Volgens oppositiepartij Samen Gistel is de rotonde op het knooppunt van de Vaartstraat met de Sportstraat onveilig voor zachte weggebruikers. Burgemeester Gauthier Defreyne stelt dat het punt door verschillende bevoegde diensten werd bestudeerd.
Een paar jaar geleden werd de Vaartstraat heraangelegd, met onder meer een nieuwe rotonde op de splitsing met de Sportstraat. Maar die is volgens Samen Gistel niet veilig. “Vooral fietsers en voetgangers worden hier geconfronteerd met verwarrende en gevaarlijke verkeersstromen”, zegt raadslid Ilse Dereepere. “Fietsers die vanuit het centrum via de Vaartstraat richting Sportstraat rijden, worden verplicht om tot aan de rotonde te gaan. Daar bevindt zich een oversteekplaats vlak ervóór, niet op de rotonde zelf. Dit brengt hen in een kwetsbare positie. Automobilisten, vooral als ze van de Gistelbrug komen, verwachten niet dat fietsers daar in tegengestelde richting oversteken.”
Dereepere vraagt om de nu ontbrekende rode fietsstrook alsnog door te trekken op de rotonde zelf. De oversteekplaats zou volgens de oppositie ook beter bij de snelheidsdrempel ter hoogte van de Kaaistraat komen. Samen Gistel vraagt ook duidelijke signalisatie voor automobilisten dat fietsers de volledige rotonde mogen gebruiken. “Voor voetgangers ontbreekt een zebrapad voorbij de kruising van de Vaartstraat en de Kaaistraat, waardoor ze vlakbij de rotonde oversteken.”
“Wel veilig”
Burgemeester Gauthier Defreyne (Team Burgemeester) reageert op de kritiek. “Bij de heraanleg kwam er advies van een gespecialiseerd studiebureau en onze mobiliteitsdienst. In de Vaartstraat is het niet nodig om de weg over te steken. Fietsers kunnen de nieuwe fietsstraat in de Kleine Vaartstraat nemen via de Kaaistraat, op de rotonde kan de gewenste richting gevolgd worden en er is de fietsoversteek vlak voor de rotonde. Fietsers moeten de oversteek niet verplicht nemen, de wegcode legt hiertoe niks op.” (TVA)