Rijrichting Zandbergplein aangepast op vraag van bewoners

Op vraag van de buurtbewoners wordt de rijrichting op het Zandbergplein aangepast. (Google Streetview)
Rémi Bruggeman
Rémi Bruggeman Medewerker KW

Op vraag van de buurtbewoners wordt de rijrichting op het Zandbergplein aangepast. Verkeer zal in plaats van in één rijrichting in twee richtingen mogelijk zijn.

Met deze aanpassing speelt het stadsbestuur in op de bezorgdheden van omwonenden, die vroegen om een betere spreiding van het verkeer in de buurt. Door het openstellen van het plein in twee richtingen, wordt het verkeer niet langer automatisch naar de Forestier Ingelramstraat gestuurd. Dat zorgt voor een vlottere verdeling van het verkeer in de wijk.

Minder verkeer, veiliger fietsen

De verkeersstroom via de Hippodroomstraat richting R8 is intussen aanzienlijk verminderd, als gevolg van de gewijzigde verkeerssituatie aan de R8. De verandering van rijrichting is dus te verantwoorden.

Bovendien is het ook veilig voor fietsers. Het fietspad op het Zandbergplein is volledig gescheiden van de rijweg, waardoor auto’s en fietsers geen conflicten vormen. Met de heraangelegde Zandbergstraat ontstaat er nu ook een veilige en comfortabele fietsverbinding richting Kortrijk.

(Foto LOO)
(Foto LOO)

Schepen van Mobiliteit Koen Opsomer (team harelbeke) is tevreden met deze gerichte ingreep: “We combineren verkeersveiligheid, bewonersparticipatie én slimme mobiliteit. Met deze aanpassing verbeteren we de leefbaarheid in de buurt en versterken we tegelijk de fietsverbinding met Kortrijk.”

De aangepaste rijrichting wordt binnenkort gesignaleerd met nieuwe verkeersborden. De stad blijft samen met bewoners de situatie opvolgen en bijsturen waar nodig.

Lees meer over:

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Content