Komend weekend werken op hoofdspoorlijn tussen Gent en Brugge

Tijdens het weekend van 11 en 12 januari zijn er werken op de hoofdspoorlijn tussen Gent en Brugge. De NMBS voorziet in een aangepaste treindienst voor de reizigers. Dat laten de spoormaatschappij en infrastructuurbeheerder Infrabel dinsdag weten.
Infrabel werkt verder aan de aanleg van het derde en vierde spoor tussen Gent en Brugge. Eind 2027 zullen de twee nieuwe sporen volledig klaar zijn. Aansluitend kan dan de vernieuwing van de twee bestaande sporen starten.
Tussen Brugge, Aalter en Gent-Sint-Pieters rijden komend weekend vervangbussen. De IC-treinen Eupen-Brussel-Oostende en Leuven-Brussel-Knokke rijden om tussen Brugge en Gent, met een extra reistijd van 20 minuten tot gevolg. De IC-trein Leuven-Brussel-Knokke verandert bovendien van traject, en rijdt naar Blankenberge in plaats van naar Knokke.
De IC-trein Genk-Brussel-Blankenberge wordt beperkt tot Gent-Sint-Pieters. Hetzelfde geldt voor de IC-trein Antwerpen-Centraal- Oostende. Vanuit Gent kunnen andere treinen naar die bestemmingen genomen worden.
Reizigers krijgen de raad om de online reisplanner van de NMBS te raadplegen. Die houdt rekening met de aangepaste treindienst en toont ook de vertrektijden van de vervangbussen.
Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier