“Het is eens iets anders dan bowling of snooker.” Aan het woord is Mattia Lietaert (27) uit Kortrijk, één van de drie initiatiefnemers van Running Lights: De Game Vloer, een nieuwe vrijetijdsactiviteit in de Budastraat 6. Samen met Gabriel D’hondt uit Luik en Maxim De Clercq uit Gent brengt hij een interactieve spelvloer naar Kortrijk, gebaseerd op de TikTok-hype The Floor is Lava.
Het concept is eenvoudig maar intens: spelers moeten rode tegels vermijden en zo snel mogelijk blauwe tegels aantikken om punten te verzamelen. “Je speelt op een vloer van 17 vierkante meter, met 192 tegels. Het is best sportief, daarom voorzien we ook een lounge met drank- en snackautomaten om even te bekomen.”
The Floor is Lava komt ook in andere spelvarianten zoals Lines, Waves en Blob, aangevuld met kleinere games die focussen op geheugen en reactiesnelheid. “We willen nog extra spelletjes toevoegen zodat mensen blijven terugkomen.”
“We willen nog extra spelletjes toevoegen zodat mensen blijven terugkomen”
Wat Running Lights uniek maakt, is het volledig zelfstandige concept. “Er is nooit iemand aanwezig. Mensen boeken via onze website, krijgen een link om binnen te komen en een code om het spel op te starten.” Het pand is zeven dagen op zeven open, van 10 uur ’s morgens tot 23 uur ’s avonds.
Het idee ontstond nadat Gabriel een gelijkaardig concept zag in Amerika. “We dachten: dat bestaat hier niet, laat ons dat zelf proberen. We hebben tegels uit China besteld, gekeken hoe het werkte en alles zelf verder ontwikkeld, zowel hardware als software. Naar onze mening is dit zelfs een betere versie.” Aan het project werd bijna twee jaar gewerkt.
Running Lights loopt voorlopig als pop-up tot eind mei. “We willen zien of mensen het leuk genoeg vinden om terug te keren. Als het een succes blijft, willen we ons hier vast vestigen en uitbreiden naar andere steden.” De eerste reacties zijn alvast positief. “Sinds 23 december zijn er al veel mensen geweest en iedereen was enthousiast.”