Op zondag 26 oktober transformeert LandMarck voor de tweede keer in één grote marktplaats voor de tweede editie van MARCKT. Na het succes van vorig jaar krijgt dit unieke evenement een vervolg met meer dan 100 standhouders op vier verschillende markten en tal van nevenactiviteiten.
“Het is niet toevallig dat MARCKT samenvalt met de Week van de Smaak én met Kortrijk Art Weekend”, zegt curator Tom Maeseele (41). “Hier komt alles samen: kunst, ambacht, proeven en ontmoeten. We willen locals de kans geven hun activiteit in de kijker te zetten, en bezoekers laten ontdekken hoe veelzijdig deze site is.”
“We willen locals de kans geven hun activiteit in de kijker te zetten, en bezoekers laten ontdekken hoe veelzijdig deze site is”
Over de volledige site — goed voor 160.000 vierkante meter — kunnen bezoekers vier markten verkennen. In Hal K is er een grote rommelmarkt vanaf 8 uur. DVG Club organiseert een platen- en cd-beurs met eigen bar. Hallerij pakt uit met een kunst- en ambachtsmarkt én de Lokaal Wondermarkt, waar Tracy Cheng (34) streekproducten en Belgische specialiteiten presenteert: van warme falafel tot huisgemaakte sterke dranken.
Bij Bar Local, uitgebaat door Liesbet Bouckaert (35), kunnen bezoekers proeven van lokale dranken en luisteren naar de verhalen achter de producten. Bar Local opent voortaan ook permanent haar deuren op de site, met “Lunch Local” als nieuw concept: soepen, croques en gerechten op basis van streekproducten.
Ook kunst krijgt een prominente plek. In CoKo loopt een foto-expo van Brent De Geeter en Olivier Courtens, en in Hal D is de tentoonstelling Hippocampus van het Elders Collectief te zien. De kunstenaars van Kunstwerkstede en Hallerij stellen hun ateliers open.
Voor kinderen is er animatie van CardboardZoo, waar ze kartonnen herfstfiguren maken, en een kinderhoekje van Toko for Kids. Wie wil, kan meedoen aan surfskate-initiaties bij Soulgoodiez.
Het evenement wordt om 17 uur afgesloten met een optreden van The Dan The D, een Britse duoband die “fuzzy dessert rock” brengt. “Alles is overdekt”, zegt Tom Maeseele. “Regen of niet, MARCKT gaat sowieso door.”