De uitbreidingswerken van het gemeentehuis zijn achter de rug. Vooral de intrek van het OCMW heeft de uitbreidingswerken noodzakelijk gemaakt.
Door een Vlaams decreet werden de gemeentebesturen gestimuleerd om de werking van het OCMW zo veel mogelijk te integreren in de werking van het totale gemeentebeleid. Het OCMW in Ardooie was ondergebracht in het sociaal huis, het voormalige gemeentehuis. Hoewel het OCMW op wandelafstand lag van het huidige gemeentehuis, koos men toch voor een herlocalisatie.
Politie naar benedenverdieping
Daardoor was er een uitbreiding nodig van het gemeentehuis. De zeven personeelsleden van het OCMW nemen de plaats van de politie in. Het OCMW zit dus op de eerste verdieping, met een onthaalloket op het gelijkvloers. In het archief van de gemeente werd nog ruimte vrijgemaakt voor twee burelen.
De lokale politie, bereikbaar via de parking van ‘t Hofland, verhuist naar de benedenverdieping. De garage werd omgebouwd tot een kantoorruimte, waar de vier wijkagenten ruimte hebben voor hun activiteiten. De werken zijn gestart in april van vorig jaar. De oorspronkelijke deadline van november werd niet gehaald. Aan het concept hangt een prijskaartje vast van 402.611 euro.
(JM)