Voor hun winterse wandeling op zondag 14 december keren Femma, Raak en Beweging.net terug naar de Wijnberg in Wevelgem. Het concept verandert niet. Op het programma staan enkele wandellussen binnen ieders mogelijkheden met enkele tussenstops.
Net zoals twee jaar terug vindt de winterwandeling van Femma en Raak plaats op de Wijnberg. En net zoals vorige jaren is Danny Vandenbulcke van Raak de parcoursbouwer van dienst. Hij stippelt telkens parcours uit waaraan zowel de beginnende als geoefende wandelaar kan deelnemen en iedereen kan genieten van een tussenstop.
Stopplaatsen
“We beginnen altijd met het vastleggen van de stopplaatsen”, vertelt Danny. “Zonder stopplaatsen kun je geen parcours maken, dat is voor mij het belangrijkste uitgangspunt. Dit jaar zijn het lokaal op het Wallaeysplein en school De Startbaan de haltes. Vanaf daar begin ik te puzzelen. De tocht van zes kilometer moet natuurlijk ook echt ongeveer zes kilometer zijn — niet zeven en niet vijf. Verder zoek ik zoveel mogelijk landelijke wegen op, voor zover die er nog zijn op de Wijnberg”, legt Danny uit.
“Het belangrijkste is dat de afstanden kloppen en dat we de drukke autobanen vermijden”
“Het is soms zoeken, want ze worden er niet talrijker op. Toch lukt het meestal om de routes rustig en landelijk te houden. Het belangrijkste is dat de afstanden kloppen en dat we de drukke autobanen vermijden.”
Bar
Zoals vorige edities is er een tocht van 6, 9 en 12 kilometer. De lus van zes kilometer is toegankelijk voor rolstoelen en kinderwagens. De wandelaars kunnen vrij vertrekken tussen 12.30 en 15 uur. Wie 12 kilometer wil wandelen, vertrekt dus best vroeg na de middag. Bij aankomst is er een bar waar koffie, warme chocomelk, een frisdrank of een biertje geschonken wordt. Je kan er ook genieten van een pannenkoek gebakken door de leden van Femma.
Start van de winterwandeling is op zondag 14 december tussen 12.30 en 15 uur. Leden van Femma, Raak, OKRA en Sport+ betalen 3 euro. Niet-leden betalen 5 euro. Wie kiest voor de wandeling zonder drankjes betaalt respectievelijk 1,5 en 2 euro. Voor kinderen jonger dan 12 jaar is het gratis. (SL)