Vriendenkring Scheidsrechters (KVSOO) bestaat honderd jaar: “De samenhorigheid is onze grootste kracht”

De Koninklijke Vriendenkring Scheidsrechters uit Oostende en Omliggende (KVSOO) viert in 2026 z’n honderdjarig bestaan. Het startschot werd gegeven tijdens de voorbije nieuwjaarsreceptie in Bistro Van Gogh. (foto ACR)
Redactie KW

De Koninklijke Vriendenkring Scheidsrechters uit Oostende en Omliggende (KVSOO) viert in 2026 z’n honderdjarig bestaan. Dit gaat gepaard met een nieuw logo, een vernieuwde website en uiteraard verschillende festiviteiten waar men zowel huidige als gewezen leden wil uitnodigen.

Wat in 1926 begon als een kleine groep voetbalofficials met een passie voor het spel en het scheidsrechtersvak, is honderd jaar later uitgegroeid tot een gevestigde waarde in de sportieve gemeenschap van Oostende en omstreken. “Een eeuw kameraadschap, inzet en sportiviteit, dat vraagt om een feestjaar vol activiteiten, herinneringen en ontmoetingen”, opent voorzitter Kevin Debeuckelaere die het laatste weekend van december aan de zijde van Jan Boterberg, de vorige voorzitter en nu erevoorzitter van de KVSOO, zijn debuut maakte in de Jupiler Pro League.

Historisch jaar

2026 is voor de KVSOO een historisch jaar. “We willen vooral bewust stilstaan bij de reden waarom onze vereniging al honderd jaar bestaat: omdat zoveel mensen zich inzetten en omdat generaties zich blijvend verbonden voelen met onze organisatie. Daarnaast willen we bouwen aan de toekomst. Dat is een uitdaging die ik graag met het bestuur en de leden met volle goesting aanga”, aldus de voorzitter.

Het jubileumjaar staat in het kader om oud-leden te herdenken en te betrekken. De rijke geschiedenis van de vriendenkring wordt gevierd met een huldiging op het stadhuis (zaterdag 28 maart om 14.30 uur), een uitstap XXL naar de Champagnestreek (30 en 31 mei) en een groot jubileumfeest (18 september). Samen met het bestuur zorgt een speciale werkgroep met veel creativiteit, inzet en volharding voor de organisatie van dit onvergetelijke jaar.

“We willen ook expo brengen met oude uitrustingen, boekjes en anekdotes uit het verleden”


KVSOO lanceert tevens een warme oproep aan alle huidige én voormalige scheidsrechters uit de regio: “Doe met ons mee aan de viering van dit unieke jubileumjaar. Iedere (oud)scheidsrechter die ooit deel uitmaakte van onze vriendenkring of actief was in de regio, wordt uitgenodigd om zich aan te melden via 100jaar@kvsoo.be. Zo blijft men op de hoogte van het volledige feestprogramma in 2026 én krijgt men de kans om samen herinneringen op te halen, oude collega’s terug te zien en deel uit te maken van een onvergetelijke mijlpaal.”

Oude foto’s gezocht

Daarnaast is de vereniging op zoek naar: oude foto’s van Oostendse scheidsrechters, in actie of achter de schermen. “Historische scheidsrechteruitrustingen of memorabilia die we kunnen tentoonstellen tijdens de feestelijkheden. Op het jubileumfeest willen we ook een soort van museum brengen. Oud-leden met materiaal, boekjes of anekdotes uit het verleden zijn welkom”, aldus Jan Boterberg. “We willen die avond naast het gezellig samenzijn er een soort van interactieve, beleving van maken”, vult Bart Zeebroek aan. “In onze rijke geschiedenis zijn er tevens veel mensen uit andere sporttakken of -branches op bezoek geweest die ergens wel een link hebben met arbitrage. Dat is een sterkte van onze vereniging, dat we vanuit verschillende invalshoeken die arbitrage tot bij de mensen willen brengen.”

Mario Carette knikt. “Vroeger nog veel meer dan nu, want de rekrutering van scheidsrechters gebeurde puur door de vriendenkring. Als arbiter moest je bij ons een cursus volgen. We doen met de vriendenkring wel de opvolging van de refs. Bij de eerste wedstrijden sturen wij met de startende ref een peter mee, om hem of zij te begeleiden.”

Wekelijkse trainingen

Als regionale vriendenkring van voetbalscheidsrechters en een van de voortrekkers in onze provincie heeft de KVSOO nu zo’n 60 leden en waren er in een eeuw dertien voorzitters. “We hebben een sterke samenhorigheid, een hechte vriendenkring die opleiding en begeleiding centraal stelt, sportieve ondersteuning en een sterke verbondenheid. Er zijn wekelijkse trainingen op Sportpark De Schorre en maandelijkse ledenvergaderingen brengen onze leden samen en versterken hun vaardigheden én het vertrouwen, zowel op als naast het veld”, besluit de voorzitter. (ACR)

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Expertise