Vier kaartclubs huldigen hun kampioenen: “Geheugen trainen en vrienden ontmoeten”

Redactie KW

Kaartend Veldegem huldigt rond de jaarwisseling trouw de kampioenen, en telt nu vier verenigingen. Bij de Woensdagkaarters, de Veltershofkaarters, de Strooyhofkaarters en Piekens Troef zien we veel dezelfde gezichten. De senioren houden er het sociaal contact levendig en het geheugen scherp.

Bij de Woensdagkaarters (vroeger de Kantinekaarters in De Bosserij) wordt er in ‘t Strooyhof wekelijks stevig gekaart. Het voorbije speeljaar eindigden bij de heren Werner Vanneste, Sandy Pascal en Daniël Yde in de top drie. Madeleine Puype, Rita De Coster en Jeanine Janssens sieren de eindstand bij de dames.

“De leden verlangen telkens naar de kaartnamiddagen”

De Woensdagkaarters zijn rond de nieuwjaarsperiode de laatste Veldegemse kaartvereniging die de kampioenen huldigt. Samen met de cafékaarters van ‘t Strooyhof is dit ook de oudste club. Piekens Troef, de kaarters van het vroegere OKRA Veldegem, verzamelt elke tweede en vierde donderdag in ‘t Lokaal, met ook een bolling. Sinds twee jaar houden vaak dezelfde kaarters van in ‘t Strooyhof en ‘t Lokaal in dienstencentrum Veltershof ook elke derde dinsdag van de maand een extra kaartnamiddag.

Sociaal contact

In de vier kaartclubs zijn vaak dezelfde gezichten terug te zien. “Het sociaal contact met de kameraden, meerdere keren per maand, wordt erg op prijs gesteld. Onze senioren kijken telkens uit naar de kaartnamiddagen om bij een koffie of biertje hun vrienden terug te zien, én al kaartend het geheugen te blijven trainen. Dat er in elke kaartclub een kampioenschap met een prijzenpot loopt, is ook een drijfveer natuurlijk”, verklaart Daniël Yde het aanhoudend succes.

Fernande Vyncke, Daniël Yde, Madeleine Puype en Eric Vandewiele leiden in ‘t Strooyhof en Veltershof de kaartnamiddagen in goede banen. Bij Piekens Troef zijn dat ook Jean-Pierre Vandenplas, Liliane Michiels en ‘de familie Depuydt’. Dankzij hen kunnen senioren van ook andere deelgemeenten zich blijven uitleven. Naargelang de kaartclub telt een namiddag zes tot negen kaarttafels, waar er gerust nog kunnen bijkomen. Wie tijd en zin heeft, komt gewoon even langs op een van de kaartnamiddagen in Veldegem.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Expertise