Koor Acapelle stopt er na ruim dertig jaar mee: “Terugblikken op een mooie periode”

De voorbije jaren is het aantal leden verminderd en ondanks enkele initiatieven werden geen nieuwe mensen gevonden. (foto JS) © ©2025 Jan Stragier
Redactie KW

Het Winkelse koor Acapelle houdt er na ruim dertig jaar mee op. De voorbije jaren is het aantal leden verminderd en ondanks enkele initiatieven werden geen nieuwe mensen gevonden.

In 1993 vroeg toenmalig priester Freddy Malfait aan Irénée Sabot en Luc Depoortere of ze het een goed idee vonden om een koor op te richten. Irénée en Luc zongen al enkele jaren op het oksaal in de kerk. Het duo was onmiddellijk enthousiast en contacteerde enkele mensen. Lucien Devos en Gabriël Gheysen richtten even later het koor op. Het Sint-Eligiuskoor werd geboren. Vorig jaar werd het koor omgedoopt tot Acapelle.

André Porte was jarenlang de dirigent van het koor. In 2019 gaf hij de dirigeerstok door aan Pieterjan Veranneman. “Maar de coronacrisis zorgde ervoor dat het ledenaantal serieus minderde. Op enkele jaren tijd waren we vijftien leden kwijt”, aldus Piet Raepsaet, secretaris van het koor. Daarna verminderde het ledenaantal jaar na jaar. Acapelle telt momenteel nog 33 leden. “Maar er zijn te weinig mensen overgebleven in alle stemgroepen. Daardoor is het moeilijk om op een kwalitatieve manier vierstemmige liederen te zingen.” Via een affichecampagne en een oproep in de scholen probeerde Acapelle nog leden te ronselen, maar daar kwam bitter weinig reactie op.

tevreden terugblikken

Toen dirigent Pieterjan Veranneman aangaf te willen stoppen hakte het bestuur belangrijke knopen door. Acapelle stopt ermee. “Maar we mogen terugblikken op een mooie periode met fantastische koorleden en prachtige uitvoeringen. We traden niet alleen in Winkel op, maar werden ook her en der gevraagd om te zingen.”

Het koor kwam de voorbije jaren telkens op maandagavond samen in het Oud Arsenaal in Sint-Eloois-Winkel. Dat doen de leden ook de komende weken nog. Op zondag 5 oktober is er namelijk een laatste optreden. Wie het koor nog voor een laatste keer wil horen, kan komen luisteren tijdens de Paardenkoersmisviering op zondag 5 oktober om 10 uur in de kerk van Sint-Eloois-Winkel. (BF)

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Expertise