Harmonie viert 222ste verjaardag: “Spijtig genoeg niet met Belle Perez, maar wel met mooie muziek van haar”

belle perez
Niet Belle Perez, maar Ann Van den Broeck zal op 31 januari van de partij zijn. (foto JS)
Bert Feys
Bert Feys Medewerker KW

De Ledegemse harmonie, die 222 jaar bestaat, organiseert op zaterdag 31 januari een groot concert in de plaatselijke sporthal. Aanvankelijk zouden de muzikanten optreden met zangeres Belle Perez, maar door het plotse overlijden van haar man zal zij niet aanwezig zijn. Met Ann Van den Broeck vond de harmonie een waardige vervangster. “En we zullen nog steeds de muziek van Belle brengen.”

De Ledegemse harmonie bestaat 222 jaar, sinds 1804, en is daarmee één van de oudste culturele verenigingen in onze provincie en zelfs in ons land. “De harmonie kent een rijke en goed gevulde geschiedenis. De vereniging is ontstaan in 1804 uit een groep muzikanten die de toneelvereniging Sint-Cathelijne begeleidde. Toen de toneelvereniging ermee ophield, bleef de muziekgroep wel verder bestaan. De harmonie was geboren. De rest is geschiedenis”, vertelt Bart Hanssens, huidig voorzitter van de Ledegemse harmonie. Hij is blij om te zien dat het zoveel jaar later goed gaat met de harmonie. “Momenteel bloeit de vereniging ten volle. We hebben ruim vijftig spelende leden waaronder ook heel wat jonge muzikanten. Daarnaast kan de harmonie rekenen op een actieve groep bestuursleden en heel wat sympathisanten en steunende leden.”

“Belle kan er spijtig genoeg niet bij zijn, maar we vonden een waardige vervangster die haar nummers samen met ons zal brengen”

Trommelkorps

Binnen de vereniging heb je enerzijds de harmonie, anderzijds het trommelkorps. De harmonie staat onder leiding van Jasmien Vandewalle. Zij is sinds 2019 de dirigent en volgde Birger Brackez op. “Een muzikale duizendpoot. Fluiten, componeren en heel wat orkesten dirigeren. Dat doet ze telkens met een ongelofelijke flair”, zegt de voorzitter. Jasmien is spelend lid van de Koninklijke Harmonie Ypriana. Ze is muziekleerkracht aan de academie van Ieper, en componiste bij Ypress Digital Music Editions. Het trommelkorps staat sinds 2018 onder leiding van Kristof Lemiegre. “Hij slaagt er telkens in om styX een eigen touch te geven en van elk concert een unieke belevenis te maken. Ons trommelkorps is ondertussen zoveel meer dan een bende trommelaars die voor de harmonie marcheert. Trommels, cymbalen, triangels, vibrafoons, xylofoons, buisklokken, pauken of drumstellen. De enthousiaste percussionisten bespelen tal van instrumenten. Wie StyX nog nooit aan het werk zag, weet niet wat hij of zij mist. Zoveel energie, zoveel melodie en zoveel fun op één podium.”

Vervangster

Om de 222ste verjaardag te vieren, organiseert de harmonie een concert op zaterdag 31 januari. De verjaardag zouden de muzikanten normaal gezien met Belle Perez vieren. De bekende zangeres verloor echter onlangs onverwacht haar man. “We hebben er alle begrip voor dat ze na het plotse overlijden van haar man niet zal optreden. We wensen haar veel sterkte toe”, zegt Bart Hanssens. Ondanks die tegenslag vindt het concert van de harmonie toch plaats. “Belle kan er spijtig genoeg niet bij zijn, maar we vonden een waardige vervangster die haar nummers samen met ons zal brengen.”

“Ann staat garant voor vocale kracht, emotie en podiumuitstraling”

Die waardige vervangster is Ann Van den Broeck. Zij maakte de afgelopen jaren binnen het musical-en muzieklandschap furore. “Met hoofdrollen in musicals als Elisabeth, Evita en Mamma Mia en bekend van televisieprogramma’s met rollen in onder andere #LikeMe, Familie en Spoed staat Ann garant voor vocale kracht, emotie en podiumuitstraling.” Ann Van den Broeck studeerde af aan het Koninklijk Conservatorium in Brussel en vierde in 2025 nog haar 25-jarig jubileum op het podium met onder andere een terugkeer naar de musical Elisabeth.

In sporthal

De harmonie en de muzikanten van het trommelkorps hopen de aanwezigen op 31 januari een onvergetelijke avond te bezorgen. “Het wordt echt een concert om naar uit te kijken”, zegt voorzitter Bart Hanssens. Het evenement vindt plaats in de sporthal van Ledegem. De muzikanten beginnen er aan om 19.30 uur, de deuren van de hal gaan een halfuur vroeger open. Het concert van de harmonie is telkens één van de hoogtepunten van het muzikale jaar van de harmonie. In het najaar vieren de muzikanten Sint-Cecilia, het jaarlijkse feest van elke muzikant.

Tickets: www.harmonieledegem.be.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Expertise